برای اجرای کنسرت در شیراز حسرت می خوردم
رضا صادقی خواننده موسیقی پاپ کشورمان گفت: دولت تدبیر و امید و به ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نگاه ویژه ای به بخش موسیقی دارد و من نیز برای اجرای کنسرت در شیراز حسرت می خوردم.

رضا صادقی در حاشیه برگزار کنسرت خود در شهر شیراز، در جمع خبرنگاران بیان کرد: در شرایط کنونی مردم به ویژه جوانان ما درک مناسبی از موسیقی دارند لذا هنرمندان باید برای ارائه کارهای بهتر در این عرصه وقت بگذارند و وقت گذاشتن برای تهیه آثار فاخر دلیل دیر آمدن آلبوم ها به بازار است.

وی با بیان اینکه برای ارائه یک کار خوب و فاخر نیازمند همکاری بخش های مختلف هستیم افزود: محدودیت ها در عرصه موسیقی کشور باعث می شود فرهنگ شنیداری ما و موسیقی به ویژه موسیقی پاپ درجامعه رشد نکند و کارهای گسترده ارائه نشود.

صادقی اظهارداشت: برغم این محدودیت ها گروه های مختلف موسیقی فعالیت های ویژه ای را ارائه می دهند اما موسیقی پاپ نتوانسته جایگاه و رشد واقعی خود را داشته باشد.

وی اضافه کرد: شرایط هنری در کشور ما ایده آل نیست به همین دلیل ورودی و خروجی فعالیت ها در عرصه موسیقی در کشور بسیار محدود است.

او با اشاره به صدور مجوزهای موسیقی ادامه داد: در حدود سه سال اخیر مجوز، یکی از پیش پا افتاده ترین مباحث در عرصه موسیقی است.

لغو کنسرت ها دلایل مختلفی دارد

صادقی با اشاره به لغو کنسرت های موسیقی در نقاط مختلف کشور ادامه داد: موسیقی در کشور ما یک جمع شاد بسیار موقر (با وقار)است اما در کنار این حرکت ماندگار اتفاقات حاشیه ای نیز وجود دارد.

او عنوان داشت: دلایل مختلف و نگاه های متفاوتی در لغو کنسرت ها دخیل بوده است و در این میان هنرمندانی هستند که با زیرکی بسیار تمام حرمت های موسیقی را نگه می دارند و بهانه دست کسی نمی دهند و موسیقی را به عنوان یک اتفاق فرهنگی دنبال می کنند.

صادقی با بیان اینکه حاشیه های موسیقی بسیار زیاد است اما تلاش می کنم بیش از حواشی به اصل موسیقی بپردازم گفت: حجم اجرای کنسرت ها در دو سال اخیر درکشور بسیار زیاد بوده است که امیدوارم فرهنگ پذیرش کنسرت در مردم ما بیشتر از گذشته شود.

موسیقی یا موسیخی

وی گفت: موسیقی با موسیخی تفاوت های زیادی دارد و موسیقی درک و فهم مناسب از موسیقی با یک محتوای غنی است که در عشق معنا می شود اما موسیخی به معنای عدم فهم و درک صحیح از موسیقی است.

صادقی اظهارداشت: جوانان فعال در عرصه موسیقی کشور نباید به این فکر کنند که با ارائه یک آهنگ سروصدایی به پا کنند و یا بترکانند زیرا این جمله و تفکر بد و اشتباه است که به موسیقی ضربه می زند.

او اضافه کرد: فهم اشتباه از موسیقی برای لحظه به موسیقی ضربه می زند و این درحالی است که مردم و جوانان ما اهل ادبیات موسیقیایی هستند و با اتفاقات یک باره و سروصداهای آنی فهم موسیقی درجامعه ما کم می شود.

بازی در فیلم تنها یک تجربه بدون تکرار است

وی افزود: در سالهای گذشته بسیار علاقمند به بازی در فیلم بودم و فیلم بازی کردن تنها برای من یک تجربه قشنگ و خوب بود که آن را تکرار نمی کنم.

صادقی بیان کرد: برای یک مدت زمان به عنوان مهمان در سینما حضور داشتم که این حضور لذت بخش هیچ گاه نمی تواند دائمی و ادامه دار باشد.

برای اجرای کنسرت در شیراز حسرت داشتم

این خواننده پاپ کشورمان بیان کرد: شیراز یکی ازشهرهای مورد علاقه من است که همیشه برای اجرای کنسرت در این شهر حسرت داشتم.

وی افزود: شیراز یک شهر ویژه و منحصر به فرد است و برگزاری کنسرت در این شهر ویژه و موفق است زیرا هنر در لایه های مختلف این شهر جاری است.

صادقی بیان کرد: بدون اغراق می گویم که به شهر شیراز برای اجرای کنسرت نمی آیم بلکه به اینجا می آیم تا باتری انرژی خود را شارژ کنم زیرا انرژی های مردم در این شهر صادق و روراست است.

او با بیان اینکه حضور در شهر شیراز برای من یک افتخار است اظهارداشت: شیراز جز شهرهایی است که احساس واقعی در بین مردم در جریان است و من انرژی مردم این شهر را به مناطق دیگر کشور می برم.

وی اضافه کرد: مردم شیراز به لحاظ فرهنگ و شعور در حد بسیار بالایی هستند و یکی از مزیت های کنسرت شیراز نسبت به سایر کنسرت ها در کشور، نگاه های مردم به روی صحنه و فضاسازی برای مردم بود.

صادقی ادامه داد: فهم شادی مردم شیراز یک نعمت بزرگ است که دوست دارم در شهر شیراز زندگی کنم.

او در بخش دیگری از سخنان خود عنوان داشت: قرار بود با همکاری شهاب رمضان و عماد طالب زاده دیگر خوانندگان کشورمان آهنگی را برای سرطانی ها بخوانم اما متاسفانه تاکنون این موضوع به دلیل کارهای فراوان، تاکنون مسکوت مانده است.

وی گفت: تهیه آهنگ برای سرطانی ها فعلا اجرا نمی شود اما به طور حتم اجرا خواهیم کرد و به خاطر قول هایی که به مردم می دهم و اجرا نمی شود شرمنده مردم هستم و از مردم عذرخواهی می کنم.

کنسرت رضا صادقی به مدت سه شب در شهر شیراز در حال اجراست که با استقبال مردم روبرو شد.

خواننده موسیقی پاپ کشورمان: هواداران با من حرکت کنند

صادقی با اشاره به اینکه دوست ندارم کارهایی که ارایه می کنم مانند هم باشند زیرا هر کدام خاصیت و ویژگی های خاصی دارند افزود: انتظار دارم هوادارانم هم با من حرکت کنند و بر روی یک آهنگ نمانند.

وی افزود: آهنگ های من خاطرات زیبا و خوشی را برای مردم رقم زده است که این یک موفقیت برای من است اما در تهیه آلبوم ها و آهنگ ها نگاه متفاوتی را دنبال می کنم و هر کار رنگ و بوی ویژه خود را دارد.

صادقی با اشاره به آلبوم ' فقط گوش کن' که اسفندماه گذشته روانه بازار شده اظهارداشت: این آلبوم در قالب جدیدی به هوادارانم ارائه شد که با ارائه این آلبوم به دنبال اجذب هواداران جدید بودم که با موفقیت و استقبال مردم روبرو شد.

این خواننده موسیقی پاپ کشورمان اضافه کرد: در کارهای تولید شده اخیر از جمله آلبوم' فقط گوش کن' مشاوره های زیادی داشتم اما به دنبال تنوع ساختاری بودیم که امیدوارم در کارهایی که تولید می کنم شاهد این تنوع باشم.

وی ادامه داد: با انتشار این آلبوم در کمتر از یک سال شاهد جذب افراد جدید با نگاه های متفاوت به موسیقی در جمع هواداران خود شدم.

صادقی عنوان داشت: بابت خواندن آهنگی با عنوان 'اون حلقه که تو دستته طناب اعدام منه' از مردم عذرخواهی می کنم و قرار نیست دیگر تلخ بخوانم اما برخی عشق ها ناگریز غم و سوز دارد.

او با اشاره به اعلام فراخوان اعلام شده برای بهترین تنظیم برای آهنگ 'روم نمیشه' از سوی مردم افزود: برای تنظیم این آهنگ فراخوانی اعلام شد که تاکنون تنظیمی برای این آهنگ انتخاب نشده است زیرا تنظیم های دریافت شده برای این آهنگ مناسب نبوده است.

صادقی با بیان اینکه موسیقی جنوب محتوای غنی دارد گفت: موسیقی من زاییده شهری محروم از اطلاعات موسیقی است و بزرگترین الگوی موسیقی من دریا و آرامش دریا بود که آرامش زیادی به من داد.

اجرای کنسرت آن پلاک در کشور

خواننده موسیقی پاپ کشورمان افزود: درتدارک هستم به زودی کنسرت آن پلاک (اجرای یک نوازنده و یک خواننده به صورت زنده)را با مدل کنسرت ویژه ای در کشور اجرا کنم.

صادقی بیان کرد: تلاش می کنم این کنسرت را در شهر شیراز نیز اجرا کنم.

موسیقی کلاسیک را دنبال می کنم

وی اظهارداشت: به ارائه کار در حوزه موسیقی کلاسیک علاقمندم و موسیقی تلفیقی پاپ و کلاسیک را دنبال می کنم که آهنگ 'عاشق شدم' در آلبوم فقط گوش کن یکی از انواع این کار است.

او اضافه کرد: تغییر فضای کار از بخش پاپ به کلاسیک بسیار حساس و ظریف است که آن را با ظرافت دنبال می کنم و نمی خواهم هوادارانم در تعجب کنند.

صادقی ادامه داد: این تلفیق موسیقی و ارائه کار با این سبک موسیقی را کم کم دنبال و ارائه می کنم.

وی عنوان داشت: در مدت زمانی به دلیل اتفاقات بین من و شرکت پخش کننده بسیاری از آهنگ های قدیمی را اجرا نمی کردم اما این آهنگ ها بخش قابل توجهی از خاطرات من است که بعد از ماه محرم و صفر امسال دوباره این آهنگ های قدیمی را اجرا می کنم.

صادقی با بیان اینکه تلاش می کنم در روی صحنه موسیقی فاخری ارائه کنم گفت: تسلط بر روی صحنه و در موسیقی مدیون سلامت موسیقی گروه موسیقی سپاه پوشان هستم که باعث شده تمرکز من برروی خواندن و اجرا باشد.

وی افزود: موسیقی اعتقادی و مذهبی بنا به فکر انسان حاصل می شود و تمایل دارم آلبوم موسیقی مذهبی ارائه کنم اما انجام این مهم نیازمند حمایت ویژه و شرایط مناسب است.

   

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی فارس ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۱۰
تعداد کلیک ۴۰۱
برچسب : فهرست اخبار استان ها
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد