اخبار

مدیر مدرسه کارگاهی سینما از برگزاری "کارگاه آموزشی بازیگری کودک" خبر داد

مدیر مدرسه کارگاهی سینما از برگزاری "کارگاه آموزشی بازیگری کودک" خبر داد
مدرسه کارگاهی سینما با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس دومین کارگاه آموزشی تخصصی بازیگری کودک با حضور کارشناسان بازیگری و روانشناسی کودک برگزار می کند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی فارس، علی زارع قنات نوی درآستانه برگزاری کارگاه آموزشی بازیگری کودک درشیراز، گفت: امروزه نقش مهم نمایش‌ و بازی‌های نمایشی در تعلیم و تربیت کودک بر همگان آشکار شده، به همین دلیل است که مورد توجه بسیاری از روان‌شناسان کودک وعلوم تربیتی قرار گرفته و به عنوان روشی نیرومند، موثر وعملی در پیشبرد اهداف آموزشی و یادگیری مورد استفاده قرار می گیرد

مدیر مدرسه کارگاهی سینما، افزود: بازی‌های نمایشی به توانایی‌های کودک برای رهایی از محدودیت‌هایی که واقعیت به او تحمیل می‌کند ، می‌افزاید و او را قادر می‌سازد که بـه آرزوهـای خـود جـامـه عمل بپوشاند. همچنین به او این فرصت رامی‌دهد تا خود را از بدخلقیها برهاند و بر موقعیت‌هایی که در زندگی عادی او را آزار می‌دهد، فائق آید.

علی زارع ادامه داد: کودک از اینکه در نمایشی، نقشی را ایفا کند احساس بزرگی می‌کند ، زیرا بدین وسیله او قادر است بسیاری از چیزهایی را که احتمالاً نمی‌تواند بر زبان بیاورد ، در نمایش نشان دهد و آنها را ظاهر سازد و در واقع خود را بیان کندو بدین ترتیب، روحیه گوشه‌گیری وکناره‌پذیری از او دور می‌شود. بازی‌های نمایشی، توجه کودک را به اطراف و محیط زندگی‌اش معطوف ساخته و او را به یک عنصر سالم ، فعال و پویا تبدیل می ‌کند.

زارع قنات نوی بااشاره به اینکه، کودک به هنگام بازی حرف می‌زند، حرکت می‌کند، نقش می‌آفریند و جنبه‌های تخیلی خود را به صورت رفتار متبلور می‌سازد، گفت: کودک از این رهگذر بر ترس ، فائق می‌آید و خجالت و گوشه‌گیری را کنار می‌گذارد وبه راحتی می‌تواند با اعتماد به نفس حاصل شده ، از معضلات و مشکلاتی که بر سر راهش قرار داردعبور کند که یقیناً عدم وجود این روحیات یکی از عوامل شکست او در آینده خواهد بود.

مدیر مدرسه کارگاهی سینما، تصریح کرد: کودکان غالباً به وسیله بازی راه‌حل مشکلات و پیچیدگی‌های مربوط به زندگی خود را درمی‌یابند، مثلاً نقش موجودی را بازی می‌کنند که از آن می‌ترسند و برای غلبه بر ترسشان به دنبال نقشه‌ای می‌گردند که در  عالم واقع از عهده انجامش برنمی‌آیندوهمچنین در این بازی است که کودک سعی می‌کند ابعاد وجودی خود راگسترش دهد و به شکستن محدودیت‌های محیطی اقدام کند.

گفتنی است؛ "کارگاه آموزشی بازیگری کودک" از نیمه تیرماه در محل مدرسه کارگاهی سینماواقع درچهارراه گمرک برگزارمی شود و علاقمندان می توانندجهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 2324623 تماس حاصل کنند.

۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۴۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید