اخبار

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران

برگزاری آیین بزرگداشت یادروز حافظ در سپیدان

برگزاری آیین بزرگداشت یادروز حافظ در سپیدان
این جلسات و چنین نشستهایی معمولا در این ایام در کشور و خصوصا در شهرستانهای استان فارس به منظور بزرگداشت این این اسطوره ادبیات و شعر برگزار می شود که مطمعنا در هم افزایی و رشد و تعالی شعر و ادبیات ما افزوده میگردد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ مراسم یاد روز حافظ  به مناسبت 20 مهر روز بزرگداشت حافظ در شهرستان سپیدان با حضور شاعران و نویسندگان و اهل قلم برگزار گردید.

سید ابراهیم حسینی در این مراسم گرامیداشت  ضمن گرامی داشت این روز مهم گفت: حافظ یک چهره کم نظیر در علم ادبیات و شعر و شاعری در دنیا است .به طوری که حافظ دارای شناخت  عمومی  در دنیا می باشد و اهل فن و شعر و شاعری جهان  بر این عظمت این شاعر  اتفاق نظر دارند .ایشان شعر حافظ را دارای عمق عظیم و با ژرفی دانست و افزود شعر وابیات حافظ آنقدر عمق علمی و ادبی دارد که شاید برای عموم قابل ترجمه باشد ولی  اکثرا  به راحتی قابل تفسیر نیست .تنها متخصیص این رشته می توانند به عمق آن پی  ببرند و بعضا  در تفسیر  ادبیات حافظ  اختلاف نظراتی وجود دارد . 

حسینی افزود: این جلسات و چنین نشستهایی معمولا در این ایام در کشور و خصوصا در شهرستانهای استان فارس به منظور بزرگداشت  این این اسطوره ادبیات و شعر برگزار می شود که مطمعنا در هم افزایی و رشد و تعالی شعر و ادبیات  ما افزوده میگردد.

در این نشست که بیشتر با موضوع حافظ خوانی و حافظ شناسی برگزار گردیده بود شاعران از غزلیات حافظ قرائت و پای صحبت های حاج احمد تجلی به عنوان  حافظ شناس  بهره بردند.

در پایان چون معمولا هرساله نسبت به تغییر مسئول انجمن جدید شعر و ادب شهرستان  اقدام میگردد ، آقای کاظم صالحی به عنوان دبیر جدید انجمن معرفی و از آقای هادی جمالی دبیر انجمن قبلی تجلیل گردید.

۲۱ مهر ۱۴۰۰ ۱۶:۵۱
پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |
اخبار مرتبط

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید