اخبار

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران

پوستر جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز رونمایی شد/ نمایش فیلم‌های کوتاه نباید مختص جشنواره‌ها باشد

پوستر جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز رونمایی شد/ نمایش فیلم‌های کوتاه نباید مختص جشنواره‌ها باشد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در آیین رونمایی پوستر دهمین دوره جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز، اعلام داشت: نمایش فیلم‌های کوتاه نباید مختص جشنواره‌ها باشد و اهمیت فیلم کوتاه کمتر از فیلم بلند نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، صابر سهرابی با اشاره به اینکه نمایش فیلم های کوتاه نباید مختص جشنواره ها باشد، گفت: فیلم های کوتاه به واسطه پتانسیلی که برای جذب جوانان و فکرهای تازه و بکر دارند می توانند جریان ساز باشند و هنرمند هرگاه حرفی برای گفتن داشته باشد دست به کار می شود و گاهی فکرو ایده اش در قالب یک فیلم بلند داستانی جواب می دهد گاهی یک فیلم مستند و گاهی هم فیلم کوتاه جوابگوی آن ایده و داستان می باشد و تاثیرات لازم را با خود همراه دارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس ادامه داد: باید مسئولان سینمایی مربوطه به فیلم هایی فکر کنند که متفاوتند و کوتاه و بلند بودن یا داستانی و مستند بودن این فیلم ها برایشان فرقی نداشته باشد و فیلم هایی را برای ساختن و نمایش دادن حمایت کنند که به پیشرفت سینمای ما کمک کند و اینکه از فیلم هایی که در گیشه موفق بوده اند چندین بار کپی برداری کنیم، کمکی به سینمای مان نخواهد کرد. اهمیت فیلم کوتاه کمتر از آثار بلند نیست و اصلا این دو نباید باهم مقایسه شوند، مگر می شود یک رباعی را با یک قصیده بلند مقایسه کرد و گفت کدام بهترند؟

پوستر دهمین دوره جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز رونمایی شد

بهروز مرامی جدیدی، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیر در آیین یاد شده گفت: فراخوان این جشنواره در نیمه نخست مهرماه جاری منتشر می‌شود.

مرامی در پایان با اعلام برنامه های روز ملی سینما از جمله «آیین گرامیداشت فعالان فیلم سازی، تکریم از آموزشگاه های آزاد سینمایی، شرکت های فیلمسازی، مدیران و کارکنان آن، و همچنین رونمایی از پوستر دهمین جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز» در طول هفته جاری، اظهار داشت: در این جشنواره که بخش ویژه آن برای فیلم اولی‌هاست، فیلم‌های ساخته شده از سال 1398 تا کنون ارزیابی خواهد شد.

۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۹:۱۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید