اخبار

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران

مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس: ۱۶۶۰ هنرمند و فرهنگ‌ور دارای هنر کارت شدند/ رونمایی پوستر جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز

مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس: ۱۶۶۰ هنرمند و فرهنگ‌ور دارای هنر کارت شدند/ رونمایی پوستر جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در نشست با مسئولان اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های شمال فارس گفت: پس از رونمایی برش استانی نقشه مهندسی استان، همه دستگاه‌های فرهنگی و هنری به ویژه اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، بایستی همه برنامه‌ها و رویدادهای خود را بر پایه این راهبرد، برنامه‌ریزی و انجام دهند.
۱۶۶۰ هنرمند و فرهنگ‌ور استان فارس دارای هنر کارت شدند
 
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با مسئولان اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های شمال فارس دیدار و گفتگو کرد.
صابر سهرابی در این دیدار گفت: در زمینه واگذاری ساختمان‌ها و مجتمع‌های فرهنگی و هنری استان، هنرمندان و فرهنگ‌وران یا مؤسسه‌ها و انجمن‌هایی در اولویت خواهند بود؛ چراکه آن‌ها بیش از دیگران به اهمیت و جایگاه کارکردی هنر و فرهنگ آشنا هستند.
سهرابی با اشاره به این که تا کنون 1660 هنرمند و فرهنگ‌ور استان، هنرکارت خود را دریافت کرده‌اند و هنرکارت، بستری مناسب برای شناسایی و خدمات‌رسانی به هنرمندان است ادامه داد: در این بازه، برای بیشتر دارندگان هنرکارت، مبلغ 1 و نیم میلیون تومان واریز و بیمه سه ماهه آنان نیز پرداخت شد. از سوی دیگر، به هنرمندانی دارای درجه یک هنری، 5 میلیون تومان، تسهیلات بلاعوض و به هنرمندان شناسنامه‌داری که دچار بیماری‌های سخت شده‌اند نیز 10 میلیون تومان، داده شده است.
وی با اشاره به تمدید تسهیلات کرونا در سامانه کارا تا بهمن ماه جاری، افزود: تسهیلات کم‌بهره 40 تا 100 میلیون تومانی از سوی این اداره کل و تا 800 میلیون تومان از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به برخی از هنرمندان و فرهنگ‌وران داده شده است، خاطرنشان کرد: تسهیلات کرونا که از سامانه کارا در خواست داده می‌شود، تا بهمن ماه امسال تمدید شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به این که سنجه و مرجع جایگاه هنری را شورای هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام می‌کند، یادآور شد: ارزش درجه هنری، ارزش همان مدرک تحصیلی در رشته هنری است؛ از این رو هنرمندان سراسر استان می‌توانند درخواست درجه هنری به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مراجعه کنند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس افزود: گام پایانی برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی استان فارس، برداشته شده است و امید داریم تا 20 مهرماه از آن رونمایی کنیم. پس از رونمایی برش استانی نقشه مهندسی استان، همه دستگاه‌های فرهنگی و هنری به ویژه اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، بایستی همه برنامه‌ها و رویدادهای خود را بر پایه این راهبرد، برنامه‌ریزی و انجام دهند.
پوستر دهمین دوره جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز رونمایی شد
بهروز مرامی جدیدی، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در آیین رونمایی
پوستر دهمین دوره جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز گفت: فراخوان این جشنواره در نیمه نخست مهرماه جاری منتشر می‌شود.
مرامی افزود: در این جشنواره که بخش ویژه آن برای فیلم اولی‌هاست، فیلم‌های ساخته شده از سال 1398 تا کنون ارزیابی خواهد شد.

۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۷:۴۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید