اخبار

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران

پایان جشنواره شعر رضوی شمال فارس

پایان جشنواره شعر رضوی شمال فارس
آیین پایانی دومین جشنواره استانی شعر رضوی شمال فارس، امسال با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و بر بستر مجازی برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ فاطمه السادات رسولی با اشاره به حضور شاعران برجسته در دومین جشنواره شعر رضوی منطقه شمال فارس، همه آثار دریافتی را دارای ارزش معنوی، کیفیت بالا و جایگاه ویژه‌ای برشمرد.
دبیر دومین جشنواره‌ی شعر رضوی شمال استان فارس، بیان داشت: فراخوان این جشنواره در تیر ماه سال جاری منتشر شد که پس از پایان مهلت ارسال آثار، یکصد سروده از 35شاعر 9 شهرستان منطقه شمال فارس به دبیرخانه رسید.
وی با بیان این که دکتر نادر فخرآور و محمد حسین اقلیدی داوری این جشنواره را بر دوش داشته‌اند، گفت: جشنواره‌های شعر همیشه از حساسیت بالایی برخوردار هستند و شرایط ویژه کرونایی امسال هم این سختی را دو چندان کرد؛ هرچند داوران جشنواره با دقت زیاد پس از خوانش چند باره اشعار فرستاده شده، سروده‌ها را بر پایه ویژگی‌های شعری بررسی و 5 تن را برگزیدند.
گفتنی است آیین پایانی دومین جشنواره استانی شعر رضوی شمال فارس، امسال با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و بر بستر مجازی برگزار شد.
 به نظر داوران تمامی اشعار قابل تقدیربوده اما در مجموع در بخش کلاسیک مقام اول به هاشم همتی از شهرستان اقلید، مقام دوم به خانم جهانبین از دشت مرغاب و مقام سوم را ژیلا نظری از آباده را به دست آوردند.
در بخش آزاد نیز راضیه جمشیدی از شهرستان اقلید مقام اول و سارا خلیفه مقام دوم مقام آوران این بخش بودند.
در این دوره از جشنواره شاعران ۹ شهرستان اقلید، آباده، ارسنجان، پاسارگاد، مرودشت، خرم‌بید، زرقان، بوانات و سرچهان حضور داشتند.
۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ۱۴:۰۸
پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید