اخبار

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران

معرفی رئیس انجمن هنرهای نمایشی مرودشت

معرفی رئیس انجمن هنرهای نمایشی مرودشت
امید وامق رئیس انجمن هنرهای نمایشی فارس نیز از مرودشت به عنوان قطب هنر نماشی استان نام برد و گفت: هنر نمایش مرودشت از دیرباز با حضور هنرمندان مستعد زبان زد عام و خاص بوده و در سطح استان نمایش مرودشت دارای جایگاه ویژه و رفیعی می باشد که با تعامل و همکاری و همدلی هنرمندان می توان بر والا بودن این هنر افزود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ در نشست صمیمی با حضور مهدی رنجبر رئیس، حمزه علیزاده کارشناس فرهنگی هنری این اداره ،امید وامق رئیس انجمن هنرهای نمایشی فارس ، محمد رضا راستگو از پیشکسوتان هنرهای نمایشی، طی حکمی از طرف انجمن هنرهای نمایشی استان هادی امامی مقدم به عنوان مسئول جدید انجمن هنرهای نمایشی شهرستان مرودشت معرفی شد.

مهدی رنجبر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه مرودشت را یکی از قطب های بزرگ نمایش استان دانست و گفت: هنر نمایش برگرفته از دل آئین، سنت و فرهنگ هر ملت که به صراحت می توان بیان کرد هنر برتر و اولی تری نسبت به هنر تصویرمی باشد و آن را  از روایت گری نگاره های غارهای آلتامیرای اسپانیا و لاسکوی فرانسه می توان دریافت کرد که هنر تصویرگری در اختیار هنر نمایش و هنر روایتگری قرار گرفته است به طوری که در این تصاویر می بینیم انسان های شکارچی برای روایت قصه نگاری و قصه معنوی زندگی دست به نمایش و تصویر گری برده و روایتی را به نمایش گذاشته اند.

وی یکی از ویژگی های مهم هنر نمایش را نقد در هر شرایط دانست و گفت: از دیرباز از یونان باستان،روم، مصر، چین، هند، ایران و دیگر ممالک باستانی هنر نمایش در اختیار منتقدان و مردم برای نقد وضعیت جامعه و شرایط حال آن زمان بوده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی  شهرستان از تلاشها ، پیگیری ها و پیشرفت های مجموعه هنرهای نمایشی استان فارس تشکر نمود و بیان کرد: تک تک هنرمندان انجمن نمایش مرودشت افرادی با تجربه، توانمند،و کاربلدی هستند که توانایی مدیریت هر انجمن، برنامه، جشنواره و دبیری مراسمات مختلف هنری به شکل کوتاه مدت و بلندمدت را دارند و انجمن هنرهای نمایشی در بیشترین همکاری را با دیگر انجمن های فرهنگی و هنری دارد که نمونه ی چنین همدلی و همکاری را در کمتر شهری دیده است.

وی اظهار امیدواری کرد که با کمتر شدن پدیده کرونا شاهد اتفاقات خوبی در حوزه نمایش استان خواهیم بود و ناراحتی خود را از کمبود یک سالن تخصصی تئاتر و پلاتوی استاندارد تمرین در دومین شهرستان بزرگ استان فارس ابراز نمودند و گفت:در این خصوص با مهندس جلال رشد نماینده محترم شهرستان در مجلس و مهندس مکی شهردار محترم در خصوص ساخت پلاتوی نمایش رایزنی های لازم انجام شده است.

امید وامق رئیس انجمن هنرهای نمایشی فارس نیز از مرودشت به عنوان قطب هنر نماشی استان نام برد و گفت: هنر نمایش مرودشت از دیرباز با حضور هنرمندان مستعد زبان زد عام و خاص بوده و در سطح استان نمایش مرودشت دارای جایگاه ویژه و رفیعی می باشد که با تعامل و همکاری و همدلی هنرمندان می توان بر والا بودن این هنر افزود.

وامق از ایجاد دهکده ی تئاتر ایران با مرکزیت شیراز خبر داد و بیان نمود: مجموعه انجمن هنرهای نمایشی استان فارس تمام قد و در حد توان و البته با قدرت در کنار تمامی شعب انجمن شهرستان های استان فارس از جمله شهرستان مرودشت قرار دارد و از هرگونه همکاری ، همراهی و همیاری دریغ نخواهد کرد.

وی ابراز امیدواری کرد با کاهش بیماری کرونا و عادی شدن شرایط جامعه شاهد بازگشایی سالن های نمایش و حضور مردم و از سر گیری اجرا های زنده نمایش در سطح شهرستان ها باشیم.

هادی امامی مقدم عضو هیئت مدیره ی انجمن هنرهای نمایشی استان فارس، رئیس انجمن نمایش شهرستان مرودشت و مسئول انجمن نمایش منطقه ی شمال فارس از ایجاد جریان فکری متحد و متعصبانه از تمام اعضای این مجموعه در سطح استان خبر داد بطوریکه هنرمندان هر شهرستان از این به بعد با پسوند من هنرمند استان فارسی هستم به فعالیت هنری ادامه دهند و در جهت ایجاد این روحیه ی جدید لازم است مرزهای جغرافیایی حداقل در افکار کمرنگ شود تا با همدلی و همراهی تمامی هنرمندان تئاتر فارس زیبا ، این مهم محقق گردد.

در پایان این نشست صمیمی که به دلیل کرونا با تعداد محدود برگزار شد حکم ریاست انجمن هنرهای نمایشی شهرستان توسط امید وامق و مهدی رنجبر به هادی امامی مقدم اهداء تا ایشان برای دومین با متوالی به عنوان رئیس انجمن هنرهای نمایشی رسما کار خود را آغاز نماید.

۱۵ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۵۶
پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید