اخبار

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران

رونمایی مرحله دوم توسعه‌ اپلیکیشن قاصدک

رونمایی مرحله دوم توسعه‌ اپلیکیشن قاصدک
رئیس انجمن کتاب استان فارس اعلام داشت: در راستای توسعه زیرساخت‌های ترویج کتابخوانی در فضای مجازی، اپلیکیشن قاصدک برای تلفن‌های همراه، در استان فارس توسط مؤسسه «مهر کتاب قاصدک» راه‌اندازی شده و در حال فعالیت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، جمشید رضایی گفت: اپلیکیشن قاصدک، یک پلتفرم جدید با ایده‌ای نو در حوزه‌ی نشر است. این اپلیکیشن ابزاری است که واسط بین علاقه‌مندان به تهیه کتاب چاپی و محل‌های عرضه‌ی کتاب ازجمله انتشارات، کتاب‌فروشان و کتابخانه‌ها است و امکان دسترسی سریع به اطلاعات کتاب‌ها، مکان عرضه‌ی آن‌ها و خرید یا امانت را فراهم می‌سازد. ازجمله امکانات و ویژگی‌های این اپلیکیشن رصد لحظه‌ای قیمت‌ها و مکان‌یابی نزدیک‌ترین کتاب‌فروشی، کتابخانه و یا انتشارات است و با در اختیار داشتن سرویس پیک و پست در سراسر کشور امکان خدمت‌رسانی و خرید به تمام مردم کشور را مستقیماً از خود کتاب‌فروشی و انتشارات دارد.
رئیس انجمن کتاب استان فارس، افزود: اپلیکیشن قاصدک توانسته بسیاری از بهانه‌های کتاب نخواندن افراد را از بین ببرد. ازجمله این بهانه‌ها «ترافیک‌های سطح شهر»، «کمبود وقت»، «عدم آگاهی از قیمت‌ها»، «عدم آگاهی از وجود کتابی خاص در کتاب‌فروشی، کتابخانه، کافه کتاب یا انتشارات»، «عدم آگاهی از وجود برخی نویسندگان تازه‌کار و نوپا»، «عدم برگزاری نمایشگاه کتاب»، «پیش‌فروش کتاب‌ها» و ... است که این اپلیکیشن به رفع این موارد همت گماشته است.
وی اظهار داشت: با اتمام مرحله دوم توسعه این اپلیکیشن، برنامه و نشستی در فضای مجازی در نظر گرفته شده است تا بهانه‌ای برای تأکید بر امر مهم کتاب‌خوانی باشد. در این نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و تعدادی از شخصیت‌های مختلف فرهنگی استان و کشوری حضور دارند. این برنامه ساعت 10 صبح به تاریخ چهارشنبه 15 اردیبهشت در آدرس «Http://farsershad.ir/ghasedak» قابل دسترسی است.

۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۹:۵۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید