اخبار

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران

معرفی کتابهای«در گذرگاه تنهایی»و«مستوران قباب غیرت» به قلم دکتر خالصی

معرفی کتابهای«در گذرگاه تنهایی»و«مستوران قباب غیرت» به قلم دکتر خالصی
عمارت «ایران مهر» میزبان آیین رونمایی دوکتاب «پرنده و دیوار» و «اکبر دایی محمد (داش آکل)» اثر دکتر مصطفی ندیم، «گذر گاه تنگ تنهایی» و «مستوران قباب غیرت» از دکتر محمد رضا خالصی، می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و به مناسبت روز شیراز و در پاسداشت روز و هفته معلم از دکتر ندیم و دکتر خالصی دو معلم حوزه فرهنگ، و تقدیر و از کتابهایشان رونمایی خواهد شد.

در بافت تاریخی شیراز عمارت «ایران مهر» که در واقع منزل نوادگان فرصت الدوله شیرازی در آنجا مستقر است و پشت بازار وکیل قرار دارد، بگونه محدود و فقط با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و معاون فرهنگی و صاحبان کتاب های یاد شده، این آیین بر پا خواهد شد که زمان آن چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ساعت ۵ عصر می باشد و از دوکتاب «پرنده و دیوار» و «اکبر دایی محمد (داش آکل)» اثر دکتر مصطفی ندیم، «گذر گاه تنگ تنهایی» و «مستوران قباب غیرت» از دکتر محمد رضا خالصی رونمایی می شود.

همانگونه که دکتر محمدرضا خالصی می گوید: کتاب «در گذرگاه تنهایی» اثر این استاد دانشگاه، پژوهشگر، و منتقد و شاعر معاصر درباره نابغه بزرگ جهان اسلام ابوحیان توحیدی شیرازی است که در این کتاب اندیشه ها و افکار این نابغه درخشان قرن چهارم که شیرازی است مورد واکاوی و نقد و بررسی قرار گرفته است . ابوحیان توحیدی شیرازی با این که یکی از پرتاثیرترین، پربارترین و بزرگ ترین اندیشمندان جهان اسلام محسوب می شود، اما متاسفانه ناشناخته است و در این کتاب سعی شده تا نقاب ناشناختگی از چهره تابان او برداشته شود.
هم چنین دیگر کتاب دکترمحمدرضا خالصی که بیست و دومین اثر منتشر شده ی او محسوب می شود کتاب «مستوران قباب غیرت» است در این کتاب مولف به مقوله تاریخ ملامتیان شیراز برای نخستین بار در تاریخ پرداخته و خاستگاه ایشان را که تا کنون نیشابور و خراسان دانسته می شد را مدلل و مبرهن مورد تردید قرار داده و به تاریخچه ملامتیان شیراز، چگونگی زیست، قدمت، و تاثیر آنان بر عرفان اسلامی پرداخته است.

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۰۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید