اخبار

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران

بررسی امر به معروف و نهی از منکر در نشست شورای فرهنگ عمومی در فراشبند

بررسی امر به معروف و نهی از منکر در نشست شورای فرهنگ عمومی درفراشبند
اگر امربه معروف و نهی از منکر را با گستره بیشتر بنگریم همه چیز درست خواهد شد؛ چراکه امر به معروف و نهی از منکر یکی از موضوعات مهم مذهبی، فرهنگی و ارزشی در کشور است که در دین اسلام جایگاهی ویژه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ در دومین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان فراشبند به بررسی امر به معروف و نهی از منکر پرداخته شد.

حجت‌الاسلام هادی ابراهیمی، امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان فراشبند در این نشست با گرامی‌داشت زادروز فرخنده امام حسن مجتبی(ع)  گفت: اگر امربه معروف و نهی از منکر را با گستره بیشتر بنگریم همه چیز درست خواهد شد؛ چراکه امر به معروف و نهی از منکر یکی از موضوعات مهم مذهبی، فرهنگی و ارزشی در کشور است که در دین اسلام جایگاهی ویژه دارد.

 امام جمعه ی فراشبند ادامه داد: ما باید مردم را به خیر و نیکی دعوت کنیم. اگر امت مسلمان بخواهد به رستگاری برسد، باید آمر به معروف و ناهی از منکر باشد؛ اگر این گونه نباشد، به نابودی کشیده خواهد شد. بی‌اعتنایی به امر به معروف و نهی از منکر، موجب مرگ روح و روان بشریت و آسیب رسیدن به همگان خواهد بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی فراشبند همچنین بر گسترش و زنده نگه داشتن آیین‌های ویژه ماه مبارک رمضان در شهرستان تاکید کرد و ادامه داد: باید تلاش شود که آیین شب‌های قدر، در فضای باز و با رعایت بیشینه شیوه‌نامه‌ها برگزار شود.

مهدی محمدی، دبیر شورای فرهنگ عمومی فراشبند هم گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید فرهنگ‌سازی شود. وظیفه شرعی همه ما هست که در اجرای هر چه بهتر و کامل تر این فریضه دینی سهیم باشیم.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی افزود: با همکاری، تعامل و هم‌افزایی دستگاه‌های فرهنگی و مذهبی،  آیین‌های گوناگونی در این ماه مبارک بر بستر  مجازی برای بهره‌مندی مردم، برگزار شده است و خواهد شد.

۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۲۳
پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |
اخبار مرتبط

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید