اخبار

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران

برگزاری نشست انجمن تعزیه در مرودشت

برگزاری نشست انجمن تعزیه در مرودشت
هنرمندان و پیشکسوتان هنر تعزیه در مرودشت، دارای جایگاه والا و ویژه‌ای هستند؛ زیرا با این هنر، حماسه عاشورا را در اذهان مردم زنده نگه می‌دارن و خیزش و فرهنگ عاشورایی را به نسل‌های پس از خود می‌رسانند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛‌ نخستین نشست انجمن تعزیه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت با حضور حمزه علیزاده، کارشناس فرهنگی هنری، غلامعلی نوروزی، مسئول دبیرخانه انجمن‌های فرهنگی هنری، عباسعلی حق‌جو، مسئول انجمن تعزیه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرودشت برگزار شد.

حمزه علیزاده، در این نشست گفت: مرودشت از دیرباز مهد هنر تعزیه بوده است؛ تا آن جا که می‌توان پیشینه هنر را در مرودشت، چند صد سال دانست.

وی افزود: هنرمندان و پیشکسوتان هنر تعزیه در مرودشت، دارای جایگاه والا و ویژه‌ای هستند؛ زیرا با این هنر، حماسه عاشورا را در اذهان مردم زنده نگه می‌دارن و خیزش و فرهنگ عاشورایی را به نسل‌های پس از خود می‌رسانند.

غلامعلی نوروزی نیز این هنر را روایت تاریخی به زبان هنر نمایشی در سبک ویژه دانست و گفت: انجمن تعزیه می‌تواند با بهره‌گیری از داشته‌های دیگر انجمن‌ها فرهنگی و هنری، به نمایش هر چه با بهتر به ویژه در ماه‌های محرم و صفر بپردازد.

عباسعلی حق‌جو هم نگاه ویژه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به پویش‌گران تعزیه در این را پاس داشت و ابراز امیدواری کرد تا با همکاری این اداره در نگهداشت و شناساندن این هنر آئینی، گام بلندی برداشته شود.

۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۰۰
پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |
اخبار مرتبط

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید