اخبار

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران

مهلت شرکت در آزمون سراسری قرآن و عترت تمدید شد

مهلت شرکت در آزمون سراسری قرآن و عترت تمدید شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اعلام داشت: همزمان با سراسر کشور، مهلت شرکت در نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت تا امشب در استان فارس تمدید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، صابر سهرابی از تمدید مهلت شرکت در نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت وزارت ارشاد خبر داد گفت: مهلت شرکت در این آزمون تا ساعت ۱۹ امروز، یازدهم اردیبهشت‌ماه جاری تمدید شد.
وی با بیان اینکه این آزمون به‌صورت همزمان کشوری و در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود، افزود: از صبح روز چهارشنبه، ۸ اردیبهشت‌ماه تاکنون این آزمون آغاز شده است که برای هر شرکت‌کننده هم نوبتی تعیین نشده است و هر کسی در هر زمانی که امکان دارد می‌تواند در این آزمون شرکت کند.
سهرابی از مشارکت بیش از ۱۲ هزار نفر در این آزمون از فارس خبر داد و افزود: بیش از ۱۲۰ هزار نفر در کل کشور در این آزمون شرکت کرده‌اند که تقریباً ۱۰ درصد شرکت‌کنندگان آن از استان فارس هستند.

مشارکت ۱۲ هزار نفر در آزمون سراسری قرآن و عترت در فارس

 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به آغاز نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت از امروز به‌ صورت همزمان کشوری از مشارکت ۱۲ هزار نفر از استان فارس در این آزمون خبر داد.

صابر سهرابی، با بیان اینکه نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت از امروز به‌صورت همزمان کشوری در بستر فضای مجازی آغاز شده است،‌ گفت: این آزمون از امروز به‌مدت سه روز ادامه دارد    .

وی با یادآوری اینکه این آزمون به‌همت معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد از ساعت ۹ تا ۱۹ روزهای ۸ تا ۱۰ اردیبهشت‌ماه آغاز شده است، افزود: از استان فارس بیش از ۱۲ هزار نفر در این آزمون مشارکت دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس یادآور شد: بیش از ۱۲۰ هزار نفر در کل کشور در این آزمون شرکت کرده‌اند که تقریباً ۱۰ درصد شرکت‌کنندگان آن از استان فارس هستند.

سهرابی با بیان اینکه استان فارس در رتبه کشوری در رتبه دوم شرکت‌کنندگان قرار دارد، گفت: بیشترین شرکت‌کنندگان این آزمون نیز مربوط به مؤسسه فرهنگی ـ قرآنی بیت‌الاحزان هستند.

وی همچنین با اشاره به شیوه اجرای آزمون گفت: برای شرکت‌کنندگان جهت شرکت در آزمون ترکیب خاصی مشخص نیست و هر فردی می‌تواند در هر کدام از روزهای یاد شده در ساعتی که خود انتخاب می‌کند با داشتن ارتباط با اینترنت مناسب وارد پنل آزمون خود شود و آزمون خود را در زمان مقرر به پایان رساند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: قرآن‌آموزن باید توجه داشته باشند که زمان اختصاصی برای هر سئوال بعد از پایان زمان مورد نظر قابل برگشت نخواهد بود لذا در زمان آزمون هر سال زمان مناسب خود را خواهد داشت و قابل برگشت به سال قبلی نیست.

سهرابی بیان کرد: قبل از شروع آزمون نکاتی را که در صفحه اول پنل قرآن‌آموزان قرار داده شده است، به دقت مطالعه کرده تا عدم اطلاع از موارد ذکر شده موجب ایجاد مشکل در این آزمون برای آنان نشود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با یادآوری اینکه این آزمون در ۱۴ رشته مختلف و در زمینه‌های حفظ و مفاهیم قرآن و عترت برگزار می‌شود، گفت: این اولین آزمون به‌صورت مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در سال جاری با توجه به شیوع کرونا در سال جاری اقدام به برگزاری کرده است.

سهرابی در پایان گفت: آزمون آزمایشی نیز در هفته گذشته برگزار شد و قریب ۳۵ هزار نفر از کل کشور در آزمون آزمایشی شرکت کردند.

 

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۸:۳۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید