اخبار

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس: ۳۹ کتابفروشی در طرح زمستانه کتاب ۱۳۹۹ ثبت نام کردند

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس: ۳۹ کتابفروشی در طرح زمستانه کتاب ۱۳۹۹ ثبت نام کردند
معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از ۳۹ کتابفروشی در طرح زمستانه کتاب ۱۳۹۹ خبر داد.

مهدی امیدبخش، ضمن اعلام اینکه ثبت نام برای شرکت در طرح یادشده تا ۵ اسفندماه جاری ادامه دارد، افزود: ثبت نام از ۲۵ بهمن ماه در طرح زمستانه کتاب آغاز شده و شروع طرح برای خریداران کتاب از ۹ تا ۱۶ اسفندماه جاری است.

وی با بیان اینکه میزان یارانه خرید برای کتاب‌ها ۲۵ درصد است، گفت: حداکثر یارانه اختصاصی هر کتابفروشی و میزان و درصد مشارکت کتابفروشی ها در تخصیص یارانه بر اساس اعتبار کلی طرح، تعیین و قبل از شروع طرح اعلام خواهد شد.

به گفته امیدبخش، سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر ۲۰۰ هزار تومان و سقف یارانه خرید برای هر مشتری ۴۰ هزار تومان است.

وی ادامه داد: کتاب‌های عمومی، دانشگاهی و کودک و نوجوان مشمول طرح می‌شوند اما کتاب‌های آموزشی، کمک آموزشی، افست، فاقد شماره شابک، دارای شابک غلط و کتاب‌هایی که در بانک اطلاعاتی خانه کتاب و ادبیات ایران ثبت نشد ند مشمول طرح نمی‌شوند.

به گفته معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ارائه تخفیف در این طرح تنها شامل کتاب‌های چاپی است و سایر کالاهای فرهنگی عرضه شده در کتابفروشی را شامل نمی‌شود.

امیدبخش، اضافه کرد: کتابفروشی های مشارکت کننده در طرح تا زمان به اتمام رسیدن یارانه اختصاصی ملزم به ارائه تخفیف به مشتریان هستند.

وی افزود: با توجه به شرایط موجود و شیوع بیماری کرونا خریدهای غیر حضوری با ثبت اطلاعات مربوطه در پنل پاییزه امکان پذیر و مدیریت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی در زمان طرح بر عهده واحدهای صنفی است.

تاکنون ۳۴ کتابفروشی در شهر شیراز و ۵ کتابفروشی در سایر شهرستان‌های فارس به طرح زمستانه کتاب ۱۳۹۹ پیوستند.

۳ اسفند ۱۳۹۹ ۱۵:۱۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید