اخبار

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران

بی‌سابقه‌ترین تسهیلات برای اصحاب فرهنگ و هنر

بی‌سابقه‌ترین تسهیلات برای اصحاب فرهنگ و هنر
برش استان فارس در تسهیلات 100 میلیونی تومانی با نرخ سود 4درصدی، 7میلیارد و 400 میلیون تومان از سوی وزارتخانه به عاملیت صندوق کارآفرینی امید پیش‌بینی شده است که تا کنون 104 پرونده در سامانه تحفه برای این تسهیلات درخواست داده‌اند که پس از بررسی در کارگروه‌های تخصصی به بانک معرفی خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ غلامرضا یوسفی‌نژاد، معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: با توجه به تاثیرات و آسیبهای وارده همه‌گیری بیماری کرونا بر حوزه فرهنگ، هنر و رسانه، تسهیلات حمایتی قابل تأملی تا کنون از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه و پرداخت گردیده است.

یوسفی‌نژاد افزود: برش استان فارس در تسهیلات 100 میلیونی تومانی با نرخ سود 4درصدی، 7میلیارد و 400 میلیون تومان از سوی وزارتخانه به عاملیت صندوق کارآفرینی امید پیش‌بینی شده است که تا کنون 104 پرونده در سامانه تحفه برای این تسهیلات درخواست داده‌اند که پس از بررسی در کارگروه‌های تخصصی به بانک معرفی خواهند شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به تسهیلات وزارت کار، تعاون و امور اجتماعی، بیان داشت: همچنین کسب و کارهای فرهنگی و هنری آسیب‌دیده از تسهیلات وزارت کار، تعاون و امور اجتماعی هم می‌توانند استفاده کنند. برای بهره‌گیری از این تسهیلات نیز، درخواست‌کنندگان بایستی تا پایان آبان‌ماه در سامانه کارا، درخواست بدهند.

وی ادامه داد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، رسیدگی به 1783 درخواست و پرداخت مبلغ 14میلیارد و 271 میلیون تومان وام با نرخ سود12 درصدی را در کارنامه خود ثبت نموده است.

وی درباره مشاغل خانگی نیز بیان اشت: در بخش تسهیلات مشاغل خانگی هم با توجه به کاهش چشمگیر بودجه امسال، با همکاری اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی، 575 میلیون تومان تسهیلات در قالب مجوزهای مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت گردیده است.

۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۵:۳۰
پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید