اخبار

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران

آیین پایانی جشنواره کشوری شعر غدیر سپیدان و بیضا

آیین پایانی جشنواره کشوری شعر غدیر سپیدان و بیضا
قالب آثار همایش شعر کلاسیک و شعر نو با محور اشعار در مدح و ستایش امیر المومنین (ع) و ولایت‌مداری بوده است که به برگزیدگان جشنواره با اهداء لوح تقدیر و هدیه نقدی برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ آیین پایانی جشنواره کشوری شعر غدیر سپیدان و بیضا برگزار شد.

سید ابراهیم حسینی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سپیدان گفت: این همایش با اهداف گسترش و بالندگی ادبیات دینی، زنده نگه داشتن معارف ولایت علوی و واقعه غدیر خم در اذهان مردم به ویژه نسل جوان، بیان شاعرانه فضایل اخلاقی، شیوه رفتاری، رشادت‌ها، دلیری‌ها و زندگانی حضرت امیرالمؤمنین علی(ع)، گسترش فرهنگ ولایتمداری در جامعه ایرانی و اسلامی، بیان سبک زندگی، علم و عمل حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) شناسایی، معرفی و تقدیر شاعران فعال و علاقمند این عرصه برگزار شد.

وی افزود: قالب آثار همایش شعر کلاسیک و شعر نو با محور اشعار در مدح و ستایش امیر المومنین (ع) و ولایت‌مداری بوده است که به برگزیدگان جشنواره با اهداء لوح تقدیر و هدیه نقدی برگزار گردید.

حسینی بیان داشت: به دلیل شرایط ویروس منحوس کرونا که امکان حضور شاعران و آیین پایانی مقدرو نبود از این هنرمندان در بستر مجازی تجلیل گردید.

حسینی ببان کرد: فراخوان این جشنواره در دهه امامت و ولایت بر بستر مجازی آگاهی‌رسانی گردید که 65 اثر از نقاط مختلف کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال و پس از داوری از شش برگزیده آن تجلیل گردید .

گفتنی است تاخیر در اعلام برندگان جشنواره تا کنون به دلیل به وجود نیامدن فرصت برای برگزاری آیین پایانی با حضور شاعران در شرایط کرونایی کشور بوده است:

1-      خدابخش صفادل از خراسان -نیشابور

2-      حسن سنگری از خوزستان –دزفول

3-      علی صادقی از فارس –جهرم

4-      مجید بوری از خوزستان –ابادان

5-      مجتبی صفدری از گیلان –رشت

6-      ایرج محمدی از فارس – سپیدان

۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۱
پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید