اخبار

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران

تخفیف پاییزه و عضویت رایگان در کتابخانه‌ها هدیه‌ای به کتابخوان‌ها

تخفیف پاییزه و عضویت رایگان در کتابخانه‌ها هدیه‌ای به کتابخوان‌ها
پاییزه کتاب و عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی سراسر استان فارس دو طرحی است که بسیاری از دوستداران کتاب را در هفته‌ای که به نام خودشان است، شادمان می‌کند و مجال دسترسی به امکانات و مطالعه بیشتر را فراهم می‌سازد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال ۱۳۹۴ برای هدفمندکردن یارانه نشر و تخصیص آن به مصرف‌کننده، طرح‌های فصلی فروش کتاب را آغاز کرد؛ در این طرح‌ها کتابفروشی ها می‌توانند به خریداران تخفیف دهند و مبلغ تخفیف داده شده را یک ماه بعد از این وزارتخانه دریافت کنند.

بر این اساس در پانزدهمین دوره طرح توزیع یارانه کتاب از کتابفروشی‌ها، میزان یارانه خرید برای کتاب‌ها ۲۰ درصد اعلام شده است و اجرای آن از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه 99 که با هفته کتاب مصادف خواهد بود.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در همین زمینه اعلام کرد: ۴۵ کتابفروشی‌ در سراسر فارس تا ۱۵ آبان 99 در این طرح نام‌نویسی کردند و از امروز ارائه تخفیف را تا سقف خرید ۲۰۰ هزار تومان اعمال می‌کنند و سقف یارانه خرید برای هر خریدار نیز ۴۰ هزار تومان است.

مهدی امیدبخش اظهار کرد: ۷ کتابفروشی از شهرستان‌ها و ۳۸ کتابفروشی نیز در شیراز به استقبال این طرح رفته‌اند که معادل ۵درصد کل کتابفروشی‌های فارس است.

افزون بر این، بر اساس اعلام مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس کتابخانه‌های عمومی این استان نیز شنبه ۲۴ آبانماه به‌صورت غیرحضوری و رایگان عضو می‌پذیرند.

روح‌الله منوچهری ابراز کرد: افرادی که قصد استفاده از عضویت رایگان دارند، می‌توانند با مراجعه به سامانه یکپارچه مدیریت کتابخانه‌های عمومی به آدرس samanpl.ir  فرم درخواست ثبت‌نام را تکمیل کنند.

بیست‌وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۴ تا ۳۰ آبان‌ماه ۱۳۹۹ با شعار «دانایی؛ مانایی» برگزار می‌شود.

۲۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۵۹
پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |
اخبار مرتبط

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید