اخبار

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران

عملیات کلنگ زنی کتابخانه شهر صدرا در هفته کتاب اجرایی می شود

عملیات کلنگ زنی کتابخانه شهر صدرا در هفته کتاب اجرایی می شود
احمدی زاده گفت: کلنگ زنی و شروع عملیات اجرایی کتابخانه شهر صدرا با مساحت چهار هزار و ۵۰۰ متر مربع مساحت و چهار هزار و یکصد مترمربع زیربنا انجام می شود و در پایان سال ۱۴۰۰ این کتابخانه به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ نشست خبری رویدادهای فرهنگی و هنری بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، همچون سال‌های گذشته به میزبانی پایتخت کتاب ایران، که امسال شیراز است، برگزار شد.

این نشست خبری اما امسال بر بستر مجازی و با حضور، ایوب دهقان‌کار، مدیرعامل مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، سید احمد احمدی‌زاده، معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، روح‌الله منوچهری، مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی فارس، مرتضی جعفری، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز و سعیدرضا کامرانی، سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس در سالن همایش کتابخانه رئیسی شیراز و به صورت مجازی در سامانه اسکای‌روم برگزار گردید.

سید احمد احمدی زاده در این نشست گفت: شیراز دارای پیشینه عظیم و آوازه بلندی برای مهد تمدن، فرهنگ و هنر است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با اشاره به اینکه شیراز در اذهان مردم به عنوان پایتخت فرهنگی کشور مشخص می شود، تاکید کرد: همکاری نهادهای شهری در زمینه کتاب و پایتختی کتاب لازم است.

وی با اشاره به اینکه بازسازی قدیمی ترین کتابخانه جنوب کشور و ایجاد کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان از جمله برنامه های این ایام است، تاکید کرد: شیراز در دوره ششم پایتخت کتاب ایران شد و به خاطر شیوع کرونا آنچنان که علاقه داشتیم کارهای متنوعی انجام شود، اما به صورت حضوری انجام نشد و به صورت مجازی شکل گرفت و پایتختی کتاب در سال 1400 تمدید شد.

وی با اشاره به اینکه از همه دستگاه های اجرایی استان می خواهم که برنامه های متنوعی در راستای بزرگداشت کتاب داشته باشیم، افزود: بیست و هشتمین هفته کتاب کشور با شعار «دانایی و مانایی» نام گرفته است و 27 برنامه عمده در کنار برنامه های جانبی دیده شده است.

احمدی زاده گفت: کلنگ زنی و شروع عملیات اجرایی کتابخانه شهر صدرا با مساحت چهار هزار و 500 متر مربع مساحت و چهار هزار و یکصد مترمربع زیربنا انجام می شود و در پایان سال 1400 این کتابخانه به بهره برداری می رسد.

 

۲۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۶:۰۸
پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |
اخبار مرتبط

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید