اخبار

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران

حضور ۸۸ هزار نفر شرکت کننده در مسابقه کتابخوانی «رضوی» فارس

حضور ۸۸ هزار نفر شرکت کننده در مسابقه کتابخوانی «رضوی» فارس
منوچهری گفت: در مسابقه کتابخوانی «رضوی» فارس، ۸۸ هزار نفر شرکت کننده حضور یافتند و در تمامی ۲۴۰ کتابخانه استان فارس بیش از ۲ هزار برنامه خرد و کلان اجرایی می شود و ۱۱ کتاب را رونمایی می کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ نشست خبری رویدادهای فرهنگی و هنری بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، همچون سال‌های گذشته به میزبانی پایتخت کتاب ایران، که امسال شیراز است، برگزار شد.

این نشست خبری اما امسال بر بستر مجازی و با حضور، ایوب دهقان‌کار، مدیرعامل مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، سید احمد احمدی‌زاده، معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، روح‌الله منوچهری، مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی فارس، مرتضی جعفری، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز و سعیدرضا کامرانی، سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس در سالن همایش کتابخانه رئیسی شیراز و به صورت مجازی در سامانه اسکای‌روم برگزار گردید.

روح الله منوچهری در این نشست گفت: در مجموعه کتابخانه های عمومی بر اساس شرایط کلی بیماری کرونا برنامه ها به صورت مجازی برگزار می شود.

مدیر کل کتابخانه های فارس با اشاره به اینکه ادای احترام به شهدای استان در روز 22 آبان، نشست مشاعره کتابداران و افتتاح پنج کتابخانه در شهرهای مختلف در ایام هفته کتاب در دستور کار قرار دادیم، افزود: که 2 کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه است.

وی با اشاره به اینکه یک ساختمان کتابخانه های در «وراوی» به بهره برداری می رسد، اظهار کرد: کتابخانه «شهروند» راه اندازی خواهد شد.

منوچهری با تاکید بر اینکه کتابخانه در شرکت «پلیمر» فارس در سیپدان راه اندازی می شود، تاکید کرد: اولین سالن مطالعه استان در شهرک گلستان راه اندازی می شود.

مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس با اشاره به اینکه سال گذشته طرح «سفیر کتاب» برای روستائیان و عشایر راه اندازی کردیم، افزود: امسال برای زندانیان این طرح اجرایی می شود و زندانیان از تمامی کتاب هایی که در کتابخانه های عمومی استان وجود دارد، می توانند استفاده می کنند.

وی با اشاره به اینکه طرح کتابداران و فرصت ها را اجرایی خواهیم کرد، اظهار کرد: در مسابقه کتابخوانی «رضوی» فارس، 88 هزار نفر شرکت کننده حضور یافتند و در تمامی 240 کتابخانه استان فارس بیش از 2 هزار برنامه خرد و کلان اجرایی می شود و 11 کتاب را رونمایی می کنیم.

 

۲۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۶:۰۱
پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |
اخبار مرتبط

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید