اخبار

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران

رونمایی از ۱۴ کتاب حوزه کودک با خط بریل برای نابینایان در شهر شیراز

رونمایی از ۱۴ کتاب حوزه کودک با خط بریل برای نابینایان در شهر شیراز
جعفری گفت: در قالب برنامه شبکه نابینایان دوستدار کتاب ۱۴ عنوان کتاب کودک که به خط بریل در آمده است، در شیراز رونمایی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ نشست خبری رویدادهای فرهنگی و هنری بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، همچون سال‌های گذشته به میزبانی پایتخت کتاب ایران، که امسال شیراز است، برگزار شد.

این نشست خبری اما امسال بر بستر مجازی و با حضور، ایوب دهقان‌کار، مدیرعامل مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، سید احمد احمدی‌زاده، معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، روح‌الله منوچهری، مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی فارس، مرتضی جعفری، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز و سعیدرضا کامرانی، سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس در سالن همایش کتابخانه رئیسی شیراز و به صورت مجازی در سامانه اسکای‌روم برگزار گردید.

مرتضی جعفری در این نشست با اشاره به اینکه برنامه های مفصلی در راستای ترویج کتاب انجام شده است، گفت: در روز 24 آبان کتابخانه عمومی و سالن مطالعه «استاد بهمن بیگی» با 6 هزار جلد کتاب آغاز به کار می کند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه یکی از غنی ترین کتابخانه در حوزه تاریخ و ادبیات در شهر شیراز است، تاکید کرد: طرح «اتوبوس کتاب» با عنوان «مسیر دانایی» راه اندازی می شود که این اتوبوس با یک هزار جلد کتاب و سالن مدیا برای 20 نفر راه اندازی خواهد شد و در مناطق محروم شهر حضور خواهد یافت.

معاون فرهنگی شهردار شیراز با اشاره به اینکه 11 کتاب در حوزه کودک که به زبان انگلیسی و عربی آماده شده ثبت می شود، تاکید کرد: طرح «سینما کتاب» به محوریت نقد و بررسی کتاب را برگزار خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه در قالب برنامه شبکه نابینایان دوستدار کتاب 14 عنوان کتاب کودک که به خط بریل در آمده است، در شیراز رونمایی می شود، اظهار کرد: سایت رسمی دبیرخانه ترویج کتاب به زبان انگلیسی راه اندازی می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه از کتاب «درآمدی بر شناخت گورستان دارالسلام شیراز» رونمایی می شود و جشن امضای آن برگزار خواهد شد، تاکید کرد: تا پایان سال برنامه های مفصلی در حوزه کتاب و کتابخوانی داریم.

جعفری اضافه کرد: 30 تاکسی دیگر به تاکسی های دوستدار کتاب اضافه می شوند.

 

۲۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۵:۵۷
پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |
اخبار مرتبط

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید