اخبار

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران

اهدای ۵ مجموعه خوشنویسی به موزه خط عاشورای جهرم

اهدای ۵ مجموعه خوشنویسی به موزه خط عاشورای جهرم
این استاد خوشنویسی تا کنون بیش از چهار هزار و ۵۰۰ اثر به موزه‌های داخلی و خارجی اهدا کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ محسن نعمت‌اللهی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جهرم گفت: علیرضا اکرمی، استاد خوشنویسی مازندرانی، پنج بسته خوشنویسی شامل یک مجموعه دعای کمیل به خط لاتین، یک مجموعه‌ ۱۲۰ بیتی از اشعار حافظ و سه مجموعه‌ قرآنی که هر یک شامل بیش از یکصد اثر قرآنی است، را به موزه‌ خط عاشورای جهرم اهدا کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جهرم افزود:‌ این استاد خوشنویسی تا کنون بیش از چهار هزار و ۵۰۰ اثر به موزه‌های داخلی و خارجی اهدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه ساختمانی به جا مانده از دوران قاجار در ضلع جنوبی شهرداری جهرم میزبان این موزه است، بیان کرد: این موزه پس از به‌سازی و بازسازی درب خود را بروی دوست‌دارانش خواهد گشود.

نعمت‌اللهی با قدردانی از این استاد خوشنویسی در اهدای آثار خود به موزه خط جهرم، ادامه داد: ‌تاکنون بیش از ۵۰۰ اثر نفیس خوشنویسی به این موزه اهدا شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جهرم در پایان عنوان کرد: شهر جهرم یک شهر غنی در زمینه فرهنگ و هنر بوده و تداوم این فرهنگ و هنر نیاز به زمینه سازی برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری هنرمندان است.

۲۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۵:۲۹
پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید