اخبار

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران

رونمایی سه کتاب ادبی در نی‌ریز

رونمایی سه کتاب ادبی در نی‌ریز
آیین رونمایی سه کتاب «لغاتی که از انگلیسی به فارسی وارد شده و بر عکس» و «شعر شهرها و شهروندان ایران و جهان» نوشته جواد کاظمی و «تقدیرآفتاب» نوشته فریده فرج‌پور با حضور برخی از نویسندگان و فرهنگ‌دوستان روز چهارشنبه هفتم آبان ماه در محل سالن سرای هنر و اندیشه برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ آیین رونمایی سه کتاب «لغاتی که از انگلیسی به فارسی وارد شده و بر عکس» و «شعر شهرها و شهروندان ایران و جهان» نوشته جواد کاظمی و «تقدیرآفتاب» نوشته فریده فرج‌پور با حضور برخی از نویسندگان و فرهنگ‌دوستان روز چهارشنبه هفتم آبان ماه در محل سالن سرای هنر و اندیشه برگزار شد.

در این آیین کاظمی درباره چاپ دو کتابش گفت: در کتاب «لغاتی که از انگلیسی به فارسی وارد شده و بر عکس» واژه‌های انگلیسی که در گذر زمان به فارسی راه پیدا کرده‌اند را به ترتیب حروف الفبا، با تلاش و پشتکار بسیار گردآوری کرده و توسط انتشارات "آوای علی" و در 50 صفحه منتشر شده است.

وی ادامه داد: کتاب "شعر شهرها و شهروندان ایران و جهان" در 397صفحه با بیش از 300 عنوان شعر درباره شهرهای جهان، ایران و شهر نی‌ریز، سروده که در یک کشکول کامل فرهنگی، تاریخی، اجتماعی و مذهبی گردآوری شده است.

این نویسنده نی‌ریز افزود: این کتاب توسط انتشارات "حوزه مشق" نشر داده شده و پنجمین اثر ادبی ایشان است.

فریده فرج‌پور نیز به شناساندن کتاب خود پرداخت و گفت: علاقه به نوشتن و ادبیات از دوران راهنمایی در من شکل گرفت. نخست برای معلمانم شعر می‌سرودم و زمانی که طبع شعر خود را پیدا کردم، همسرم بر اثر تصادف جان باخت و برای عشق رفته‌ام شعر نوشتم.

فرج‌پور ادامه داد: "تقدیر آفتاب" اسفند ۹۸روانه بازار شد و شامل 35 عنوان شعر در 55 صفحه و توسط انتشارات "حوزه مشق" به چاپ رسیده است.

گفتنی است در پایان این آیین که بنا به شرایط کرونا بدون حضور مخاطب و با شرایط ویژه و مجوز فرمانداری برگزار شد، از این سه کتاب رونمایی و از نویسندگان آنها تقدیر شد.

۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۵:۴۲
پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید