اخبار

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران

اعلام جزئیات اعطای تسهیلات «صندوق کارآفرینی امید»/ کارمزد ۴درصد

اعلام جزئیات اعطای تسهیلات «صندوق کارآفرینی امید»/ کارمزد ۴درصد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خبر داد: جزئیات «شیوه‌نامه اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه حوزه های فرهنگ، هنر و رسانه» با کارمزد ۴درصد و عاملیت صندوق کارآفرینی امید منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، صابر سهرابی با اشاره به اینکه اعطای تسیلات حمایتی برای حفظ و تثبیت فرصت‌های شغلی با کارمزد ۴درصد و عاملیت صندوق کارآفرینی امید آغاز شد، افزود: میزان کل این تسهیلات که با اصلاح تفاهم‌نامه تبصره ۱۸ سال ۹۷ ویژه بحران کرونا اصلاح شد، ۲۲۴ میلیارد تومان است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس گفت: فراخوان های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با عنوان های فراخوان اعطای تسهیلات حمایتی بخش فرهنگ، هنر و رسانه در حوزه های فعالان امور هنری، فعالان فرهنگی، فعالان فضای مجازی و مدیران کسب و کارهای دیجیتال و فعالان موسسات فرهنگی قرآن و عترت در سراسر کشور اعلام شده و ثبت نام اعطای تسهیلات حمایتی به فعالان حوزه های فرهنگ، هنر و رسانه از 23 مهر آغاز گردیده است.

سهرابی ادامه داد: متقاضیان می‌توانند برای نام نویسی و کسب اطلاعات بیشتر به سامانه tohfeh.farhang.gov.ir مراجعه کنند و فراخوان های عنوان شده از لینک های مربوطه بارگزاری شده قابل دسترسی است و این شیوه‌نامه در راستای اعطای تسهیلات با کارمزد ۴ درصد با عاملیت صندوق کارآفرینی امید به منظور ایجاد انگیزه برای کارآفرینان و با هدف تثبیت فرصت‌های شغلی و حمایت از فعالان هنری تنظیم شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس بیان داشت: متقاضیان مشمول این شیوه‌نامه شامل کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی بخش‌های خصوصی و تعاونی در حوزه فعالیت‌های اقتصاد هنر دارای مجوز رسمی یا فعالیت شاخص و مورد تایید حوزه‌های تخصصی ادارات‌کل این معاونت شامل «نمایش»، «آموزش»، «موسیقی»، «تجسمی» و «مد و لباس» است.

سهرابی تاکید کرد: سامانه الکترونیکی برخط مستقر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آدرسwww.tohfeh.farhang.gov.ir  برای اجرا و نظارت بر حسن اجرای برنامه‌های موضوع این تفاهم‌نامه مورد استفاده قرار خواهد گرفت و در آن، تمام اطلاعات مربوط به مراحل پذیرش، بررسی و پرداخت تسهیلات به طرح‌های موضوع این شیوه‌نامه ثبت شده است و تسهیلات حمایتی به کسب  کارهای فرهنگی، هنری و رسانه‌ای طبق برش استانی  اختصاص داده شده است. همچنین چگونگی این تخصیص در شیوه‌نامه‌ها و کاربرگ‌های معاونت‌ها، سازمان سینمایی و مرکز رسانه‌های دیجیتال آمده و بر روی سامانه تحفه بارگذاری شده است و جذب بهنگام این تسهیلات امکان تجدید دریافت تسهیلاتی دیگر را فراهم می‌کند و رعایت مفاد شیوه‌نامه ابلاغی صندوق کارآفرینی امید که در پی ارسال می‌شود، ضروری است.

۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۴:۲۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید