اخبار

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران

کتابخانه «سفیران تجربه» راه اندازی شد

کتابخانه «سفیران تجربه» راه اندازی شد
فاز دوم «شبکه سالمندان دوستدار کتاب شیراز» با راه‌اندازی کتابخانه «سفیران تجربه» اجرایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ فاز دوم اجرایی این شبکه که سال گذشته در کانون سالمندان سروش شیراز فعالیت خود را آغاز کرد، عصر یکشنبه در کانون بازنشستگان شهرداری شیراز برگزار شد.

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در آئین گشایش کتابخانه «سفیران تجربه» در این کانون گفت: شبکه سالمندان دوستدار کتاب شیراز از سلسله برنامه‌های پایتخت کتاب ایران در این شهر است که امسال ادامه یافت.

فرزاد صدری افزود: شبکه‌های دوستدار کتاب و ترویج کتابخوانی از نقاط قوت شیراز در کسب عنوان پایتخت کتاب ایران بود که در اغلب صنوف و گروه‌های مردمی ایجاد شده است.

وی سالمندان را نماد تجربه و خردورزی در جامعه دانست و گفت: سالمندان دوستدار کتاب و کتابخوان بهترین الگو برای خانواده به عنوان یک جامعه کوچک هستند که می‌توانند نقش مهمی در ترویج فرهنگ کتابخوانی داشته باشند.

صدری برگزاری «کارگاه قصه‌گویی و فن بیان قصه‌های آشنا»، مسابقه خلاصه‌نویسی «کتاب مونقره‌ای» و «سینماکتاب سالمندان» را از برنامه‌های شبکه سالمندان دوستدار کتاب شیراز اعلام کرد که اجرای آنها به محض ایجاد شرایط برگزاری به دلیل شیوع کرونا انجام خواهد شد.

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ادامه داد: شادی و نشاط اجتماعی جز با آگاهی میسر نمی‌شود و راه اصلی این آگاهی از مسیر کتابخوانی می‌گذرد.

در این آئین، پس از بیان نقطه نظرات جمعی از سالمندان و اعضای هیئت مدیره کانون بازنشستگان شهرداری شیراز، کتابخانه سفیران تجربه با حدود ۳۰۰ جلد کتاب افتتاح شد.

۱۴ مهر ۱۳۹۹ ۱۷:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید