اخبار

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به دنبال ارتباط بیشتر با رسانه است

بازدید معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل: فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به دنبال ارتباط بیشتر با رسانه است
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان اینکه نگاه این اداره کل به سمت ارتباط بیشتر با رسانه است، گفت: حفظ این ارتباط از مهم‌ترین اولویت‌ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ مهدی امیدبخش معاون فرهنگی ارشاد استان فارس به همراه تعدادی از مسئولان اداره کل ارشاد استان فارس از خبرگزاری تسنیم بازدید کرده و موضوعاتی را پیرامون فعالیت رسانه‌ها مطرح کردند.

مهدی امیدبخش در این بازدید با بیان اینکه امسال نخستین سالی است که همه رسانه‌ها از سوی ارشاد استان فارس مورد بازدید قرار گرفتند اظهار داشت: این امر در راستای هویت‌بخشی به تمامی رسانه‌ها است و این نکته که ارشاد نگاه سیاسی ندارد.

وی با بیان اینکه در شرایطی هستیم که کوچکترین اتفاقی از سوی رسانه‌های بیگانه بزرگ‌نمایی می‌شود اما کارهایی که در این کشور انجام می‌شود دیده نمی‌شود، گفت: اشتراک و همدلی بین مجموعه‌های دولتی و رسانه‌ها باید بیشتر شود.

معاون فرهنگی ارشاد استان فارس با بیان اینکه نگاه مجموعه فعلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس  به این سمت است که ارتباط بیشتری با رسانه داشته باشد، افزود: حفظ این ارتباط از مهم‌ترین اولویت‌ها است و ارشاد می‌تواند به جهات مختلف از رسانه‌ها حمایت کند.

امیدبخش با بیان اینکه بزرگترین مشکل این است که با هم گفت‌وگو نمی‌کنیم که این موضوع مربوط به رسانه تنها نیست بلکه در ابعاد دیگر اجتماعی و خانوادگی نیز این عدم گفت‌وگو وجود دارد، بیان کرد: هر چقدر بیشتر با هم گفت‌وگو داشته باشیم اگر اختلاف نظری هم باشد حل می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ارشاد آمادگی دارد در اموری که مربوط به استان است با رسانه‌ها همکاری و همراهی داشته باشد، تصریح کرد: در بحث بیمه اهالی رسانه نیز آمادگی داریم که از طریق صندوق اعتباری هنرمندان بتوانیم برای بیمه خبرنگاران اقدام کنیم.

معاون فرهنگی ارشاد استان فارس  عنوان کرد: 2 اقدام مهم رخ داده یکی اینکه شورای اطلاع‌رسانی و شورای فضای مجازی به ارشاد سپرده شده که در این دو زمینه اقدامات خوبی در استان  انجام شده است.

میلاد امیری‌نژاد مدیر خبرگزاری تسنیم استان فارس نیز در این دیدار با بیان اینکه تلاش مجموعه تسنیم بر این بوده که به سمت تولید محتوا پیش برود، گفت: در همین راستا کمتر از اخبار دریافتی ادارات استفاده می‌شود که این موضوع را می‌توان وجه تمایز این خبرگزاری دانست.

وی با بیان اینکه مجموع تسنیم تلاش دارد که صدای رسای مردم در رفع مشکلات و محرومیت‌ها باشد گفت: البته در این امر هدف اصلاح امور و انتقاد سازنده است و از تخریب و سیاه نمایی جلوگیری می‌شود چرا که به فرموده رهبر معظم انقلاب جامعه امروز نیاز به امید و امیدآفرینی دارد.

مدیر خبرگزاری تسنیم استان فارس با اشاره به آغاز سفرهای شهرستانی و تهیه گزارش از شهرستان‌ها و روستاها توسط این مجموعه خبری افزود: این موضوع در راستای رفع محرومیت‌ها و توجه به مردم است و خبرگزاری تسنیم سعی کرده که از سیاسی کاری پرهیز کند و بیشتر به کار حرفه‌ای رسانه‌ای بپردازد.

۱۳ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۰۴
پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید