اخبار

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران

آئین رونمایی از کتاب "استهبان در دفاع مقدس" در استهبان

آئین رونمایی از کتاب "استهبان در دفاع مقدس" در استهبان
نماینده ولی‌فقیه در فارس روحیه جهاد و شهادت را از دیگر ویژگی‌های مردم استهبان برشمرد که در کتاب "استهبان در دفاع مقدس" به آن پرداخته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و باحضور آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی‌فقیه در استان فارس، غلامرضا یوسفی‌نژاد، معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و سرهنگ پاسدار سعید کوشکی، مد‌‌‌‌یرکل بنیاد‌‌‌‌ حفظ آثار و نشر ارزش‌های د‌‌‌‌فاع مقد‌‌‌‌س فارس و تنی دیگر از مسولین شهرستان استهبان کتاب "استهبان در دفاع مقدس" که روایتگر حماسه‌ها و فداکارهای مردم و ایثارگران شهرستان قرآنی استهبان است، در سالن شمس اصطهباناتی استهبان رونمایی گردید.

آیت‌الله دژکام در این آیین گفت: استهبان، نجف کوچک است؛ چرا که دارای شخصیت‌هایی همچون آیت‌الله اصطهباناتی و آیت‌الله حدائق است.

دژکام ادامه داد: تلاش‌هایی که در راستای نگارش این کتاب ارزشمند شده قابل تقدیر است.

نماینده ولی‌فقیه در فارس افزود: افتخارات استهبان برآمده از تلاش‌های گذشتگان این شهر است و امروز هم باید تلاش کرد این خیرها و برکات ادامه داشته باشد وگرنه خدای نکرده باب خیر بسته می‌شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی فارس بیان داشت: خیر و برکت‌های که در استهبان می‌بینیم برآمده از قرآنی بودن استهبان است و امیدواریم همه قدر این نعمت را بدانند.

وی روحیه جهاد و شهادت را از دیگر ویژگی‌های مردم استهبان برشمرد که در کتاب "استهبان در دفاع مقدس" به آن پرداخته شده است و بیان کرد: شهدا برای نان نجنگیدند؛ بلکه برای دین، جان خود را فدا کردند از این رو نباید ارزش آنان را پایین بیاوریم. هرچند مسؤولین باید مشکلات اقتصادی را حل کنند و نباید مشکلات کشور را به غرب گره بزنند.

سعید کوشکی نیز در این آیین گفت: امروز برای شهرستان استهبان مایه افتخار است که با همت رادمردی از این دیار، دری از گنج جنگ رونمایی می‌شود.

مد‌‌‌‌یرکل بنیاد‌‌‌‌ حفظ آثار و نشر ارزش‌های د‌‌‌‌فاع مقد‌‌‌‌س فارس ادامه داد: کتاب‌هایی از این درست در زمینه دفاع مقدس کم‌نظیر و غنای این کتاب بر بیان تاریخ شهرستان و شخصیت‌های باارزش پرداخته است.

وی افزود: این کتاب پژوهشی مستند و خواندنی را می‌توان شجره‌نامه مردم استهبان دانست؛ زیرا اثری فاخر و شاخص در زمینه دفاع مقدس و انقلاب به شمار می‌آید.

گفتنی است کتاب "استهبان در دفاع مقدس"، چهارمین نوشته محمدجواد اسلامی، نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس استهبان، را انتشارات صریر وابسته به بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و با پشتیبانی مؤسسه فرهنگی هنری امین استهبان در قطع وزیری و 1244 صفحه به چاپ رسیده است.

آئین رونمایی از کتاب "استهبان در دفاع مقدس" در استهبان

۱۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۴۷
پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |
اخبار مرتبط

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید