اخبار

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس: آیین‌های اربعین، بر اساس شیوه‌نامه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار می‌شود

#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران/ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس: آیین‌های اربعین، بر اساس شیوه‌نامه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار می‌شود
وی با اشاره به کارکردهای شورای اطلاع‌رسانی در بخش فضای مجازی در مبارزه با همه‌گیری بیماری کرونا گفت: یکی از جنبه‌های مثبت بیماری کرونا اتحاد و انسجام ملی بود که منجر به اعتماد سازی عمومی شد و این نتیجه ارزشمند، در همراهی با سیاست‌های دولت بسیار مؤثر بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ سید احمد احمدی‌زاده، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در نشست شورای اطلاع‌رسانی با اشاره به کارکرد این شورا در رسیدگی به مسائل روز مردم و خدمات این شورا بیان کرد: اقدامات و تصمیم‌های این شورا در یک سال گذشته، بسیار مؤثر بوده که مرهون همکاری جمعی است.

 وی با اشاره به کارکردهای شورای اطلاع‌رسانی در بخش فضای مجازی در مبارزه با همه‌گیری بیماری کرونا گفت: یکی از جنبه‌های مثبت بیماری کرونا اتحاد و انسجام ملی بود که منجر به اعتماد سازی عمومی شد و این نتیجه ارزشمند، در همراهی با سیاست‌های دولت بسیار مؤثر بود.

 احمدی‌زاده رسیدگی به مطالبات مردم در نیازهای بهداشتی و درمانی را از الزامات کاری برای دست‌اندرکاران دانست و گفت: هنر مدیر، پیش‌بینی و پیشگیری است و ما باید در برابر خواسته‌های مردم، برنامه‌ریزی منسجمی داشته باشیم.

 رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی و مدیریت در برگزاری آیین‌های اربعین و دهه پایانی صفر افزود: توجه به دستور مقام معظم رهبری، تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا، محور اصلی برنامه‌ریزی‌هاست.

وی برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مذهبی مطابق با شیوه‌نامه‌های بهداشتی در اداره‌های دولتی را از راهکارهای مناسب دانست و ادامه داد: در این رابطه مردم با رعایت شیوه‌نامه‌ها ی لازم می‌توانند نسبت به برگزاری آیین‌های اربعین فعالیت کنند و ما همچنان برای تولید محتوای مناسب برای فضای مجازی باید فعال باشیم.

صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و دبیر این شورا نیز در این نشست اقدامات صورت گرفته برای اطلاع‌رسانی کارکرد دستگاه‌های اجرایی در هفته دولت را مناسب دانست و گفت: هرگونه گردهم‌آیی، دسته‌روی و پیاده‌روی در روز اربعین حسینی با همان شیوه دهه اول محرم باید برگزار شود.

سهرابی ادامه داد: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان و مرگ و میر ناشی از همه‌گیری بیشتر به کرونا در استان، بایستی با ایجاد موج آگاهی‌بخشی و بالا بردن حساسیت‌ها نسبت به این بمیاری و همچنین بیماری آنفولانزا در فصل پاییز از همه‌گیری بیشتر پیش‌گیری نمود.

۷ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲
پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |
اخبار مرتبط

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید