اخبار

برگزاری نشست شورای فرهنگ عمومی با موضوع دفاع مقدس و اربعین حسینی در کازرون

برگزاری نشست شورای فرهنگ عمومی با موضوع دفاع مقدس و اربعین حسینی در کازرون
از مهمترین امتیازات شیعه بر دیگر جوامع مسلمان، این است که شیعه، برخوردار از خاطره عاشوراست و بی‌گمان انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و درخشش جوانان مسلمان این مرز و بوم در نبرد و شهادت، از برجسته‌ترین پیآمدهای نهضت خون‌رنگ عاشورا است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان کازرون به ریاست حجت‌الاسلام محمد صباحی، امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی کازرون برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمدجواد جلالی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی کازرون در این نشست که با موضوع بزرگداشت برنامه‌های اربعین حسینی و هفته دفاع مقدس و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس برگزار شده بود، به اهمیت و جایگاه شورای فرهنگ عمومی و تاکید این اهمیت خواستار برنامه‌ریزی در راستای هماهنگی و همسو کردن دستگاه‌ها، مراکز و مؤسسات دولتی و غیردولتی شهرستان برای فعالیت از وظایف ین شورا برشمرد.

حجت‌الاسلام صباحی، امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی کازرون نیز گفت: حقیقتاً یکی از مهمترین امتیازات شیعه بر دیگر جوامع مسلمان، این است که شیعه، برخوردار از خاطره عاشوراست و بی‌گمان انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و درخشش جوانان مسلمان این مرز و بوم در نبرد و شهادت، از برجسته‌ترین پیآمدهای نهضت خون‌رنگ عاشورا است و همگان باید در بزرگداشت و گرامیداشت برنامه‌های اربعین حسینی تلاش نمایند.

مصوبات:

1-اجرایی شدن مصوبات شورا توسط ادارات و نهاد های فرهنگی و فعالان فرهنگی و موسسات و ستادها

2-آیین اریعین حسینی در گلزار شهدای گمنام ساعت 9 صبح روز اربعین با حفظ همه موازین و شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

 3-تابلوهای شهدای شهر تا آماده شدن طرح جدید به همین صورت باقی بماند.

۵ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴
پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |
اخبار مرتبط

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید