اخبار

مهدی رنجبر، دبیر انجمن مفاخر فارس شد

مهدی رنجبر، دبیر انجمن مفاخر فارس شد
از ایده‌های نوآورانه و پیشنهادها برای چگونگی برگزاری رویدادها نیز استقبال کرده و می‌کنیم تا بتوانیم در فضایی سالم، شادابی و امید را که امروز حتی هنرمندانی و فرهنگ‌وران، یعنی شادی‌سازان و امیدآفرینان جامعه، نیز به آن دچار شده‌اند، به مردم برگردانیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در نشست شورای اداری این اداره کل گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، از ابتدای کرونا تا کنون هم در زمینه تولیدات هنری و فرهنگی و هم در زمینه اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به مردم، بسیار سربلند و سرافراز شد؛ و این سربلندی و سرافرازی هم به دلیل همکاری و هماهنگی‌های درون سازمانی کارمندان اداره کل است و هم به دلیل حضور پررنگ و درخشان هنرمندان و فرهنگ‌ورانی که علی‌رغم همه سختی‌ها در شش ماه گذشته، بر آگاهی‌ مردم افزودند و شادابی و امید‌آفرینی را در جامعه نهادینه نمودند.

سهرابی ادامه داد: بیشتر این سربلندی در سال جاری رخ داد که تنگناهای پولی و مالی بسیاری را پشت سر گذاشتیم. هم اکنون نیز نیمه دوم سال را با تنگناهای پولی و مالی بیشتری آغاز می‌کنیم و امید داریم که بتوانیم بار دیگر از سختی‌ها و تنگناها، سرافرازانه بیرون بیاییم؛ چرا که برنامه‌ها و رویدادهای بزرگی همچون جشنواره مد و لباس، جشنواره نمایش، جشنواره فیلم و در پایان سال بزرگترین جشنواره قرن را برگزار خواهیم کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: باید بدانیم که با توجه به پیش‌بینی‌های شده، تا دو سال دیگر بیماری کرونا خواهد بود و از این رو بایست برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی و هنری خود را با شرایط سازگار کنیم و بهترین راهکار ما تا کنون ورود به فضای مجازی است؛ هرچند از ایده‌های نوآورانه و پیشنهادها برای چگونگی برگزاری رویدادها نیز استقبال کرده و می‌کنیم تا بتوانیم در فضایی سالم، شادابی و امید را که امروز حتی هنرمندانی و فرهنگ‌وران، یعنی شادی‌سازان و امیدآفرینان جامعه، نیز به آن دچار شده‌اند، به مردم برگردانیم.

غلامرضا یوسفی‌نژاد، معاون توسعه مدیریت و منابع این اداره کل نیز با بیان آمار کمک‌ها و تسهیلات پرداخت شده به هنرمندان و فرهنگ‌وران در شش ماه گذشته همچون تسهیلات خسارت کرونا، تحفه، مشاغل خانگی و ... گفت: در شش ماه گذشته با همکاری و هماهنگی معاونت‌های این اداره کل توانستیم پرونده خسارات وارده از بیماری کرونا را تکمیل و به بانک بفرستیم که برخی از این پرونده‌ها تسهیلات را دریافت داشته‌اند و برخی دیگر نیز روند بانکی خود را طی می‌کنند.

یوسفی‌نژاد ادامه داد: در این روند، گاه برخی ایرادها و موارد بانکی بود که با رایزنی‌ها و نامه‌نگاری‌ها تلاش کردیم این روند را برای هنرمندان و فرهنگ‌وران آسان‌تر نماییم.

مهدی امیدبخش، معاونت فرهنگی و مطبوعاتی این اداره کل هم بیان داشت: با توجه به ادامه همه‌گیری بیماری کرونا، برنامه‌ریزی‌های ما برای برگزاری رویدادهای فرهنگی همچون نمایشگاه در فضای مجازی انجام شده است که به زودی با جزییات بیشتری آن را بیان خواهیم کرد.

بهروز مرامی جدیدی، معاون هنری و سینمایی نیز گفت: هرچند همه‌گیری بیماری کرونا در شش ماه گذشته بسیاری از رویدادهای هنری و سینمایی را به سوی تعطیلی برد و آموزشگاه‌ها، تماشاخانه‌ها، سینماها، نگارخانه و ... را بست، اما با همکاری و هم‌یاری هنرمندان سینمایی، نمایشی، تجسمی و ... تا کنون جشنواره‌هایی را برگزار کرده‌ایم و در نیمه دوم سال هم امید داریم تا با دستی پر و پیروزمندانه‌تر رویدادهای هنری را در سراسر استان برگزار نماییم.

احمدرضا نداف، مدیرگروه قرآن و عترت هم بیان داشت: بخش قرآن و عترت اداره کل، نخستین بخشی بوده است که تسهیلات بیماری کرونا را در استان فارس دریافت کرد و 55 مؤسسه قرآنی از یک و نیم تا سه میلیون تومان تسهیلات بلاعوض را دریافت داشته‌اند.

گفتنی است در پایان این نشست از تلاش‌های مهدی رنجبر در معاونت هنری و سینمایی این اداره کل تقدیر به عمل آمد و به عنوان مشاور مدیرکل و مسئول دبیرخانه انجمن مفاخر استان فارس منصوب شد. همچنین لیلا نماینده، کارشناس مسئول تبلیغات این اداره کل نیز به عنوان کارمند نمونه سال 99 تقدیر شد.


نشست شورای اداری فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس/ صابر سهرابی، غلامرضا یوسفی‌نژاد، مهدی امیدبخش، لیلا نماینده/ عکس: علی روزیطلب
نشست شورای اداری فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس/ صابر سهرابی، غلامرضا یوسفی‌نژاد، مهدی امیدبخش، مهدی رنجبر/ عکس: علی روزیطلب
نشست شورای اداری فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس/ صابر سهرابی/ عکس: علی روزیطلب
نشست شورای اداری فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس/ غلامرضا یوسفی‌نژاد، مرادی، بهروز مرامی جدیدی/ عکس: علی روزیطلب
نشست شورای اداری فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس/ عکس: علی روزیطلب

۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۹:۵۶
پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |
اخبار مرتبط

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید