اخبار

فرماندار پاسارگاد: فرهنگ و آموزش زیر ساخت توسعه

فرماندار پاسارگاد: فرهنگ و آموزش زیر ساخت توسعه
صادق فلاحی فرماندار پاسارگاد در جمع اصحاب فرهنگ، ادب و هنر و روسای انجمنها با بیان اینکه مسایل و فعالیت های فرهنگی در اولویت کاری و برنامه ریزی این شهرستان که به لحاظ فرهنگی شاخص جهانی دارد گذاشته شده است، گفت: شخصا معتقدم که فرهنگ و آموزش اساس و زیر ساخت توسعه می باشد و بایستی در این زمینه با حساسیت ها و ظرافت های خاصی که دارد با هدف گزاری درستی برنامه ریزی و اجرا نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، اصحاب فرهنگ، ادب و هنر و روسای انجمنها در نشستی چند ساعته مسایل و مشکلات و آسیب های شهرستان پاسارگاد را صمیمانه مورد بحث و بررسی گذاشتند و در این میان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با همراهی فرماندار شهرستان به ارائه راهکارها و رفع موانع و برنامه هایی برای حمایت از فعالیت های فرهنگی هنری این منطقه پرداختند.

فلاحی افزود: در شورای تامین شهرستان بارها اعلام کرده ام مجوزی که اداره فرهنگ و ارشاد برای برنامه های فرهنگی و هنری صادر می کند، تحت هیچ شرایطی قابل کنسل شدن نیست و با توجه به رعایت شئونات اسلامی و تامین امنیت لازم، قابل اجرا خواهد بود و از جانب فرمانداری نیز حمایت می شود. اما یکی از مسایل مهم کمبود فضای فیزیکی برای اجرای فعالیت هاست که مجتمع فرهنگی علی آباد در سعادت شهر 13 سال پیش کلنگ زنی شد و در سالهایی که اعتبارات بسیار خوبی وجود داشته اینگونه مکانها در اولویت نبوده و تکمیل نشده و ما میراث دار پروژه های بر زمین مانده شده ایم. .

فرماندار پاسارگاد اظهار داشت: شاید یکی از سخت ترین دوران مدیریتی دولت بعد از انقلاب را در این دوران پشت سر می گزاریم و با تحریم های بیرحمانه ای که استکبار جهانی بوجود آورده و بعضی ها خیال می کنند با تخریب دولت افتخار نصیبشان شده در صورتی که همه باید بدانند که این عمل و رفتار در واقع تخریب نظام محسوب       می شود و هر کسی دولتی که مربوط به نظام جمهوری اسلامی است را تخریب کند، شاید خبر ندارند که با این کار آب به آسیاب دشمن ریخته اند.

فلاحی بیان داشت: امسال 2 ملیاد تومان برای حوزه فرهنگ و هنر اختصاص داده شده و این نگاه ویژه ای را برای فعالیت ها بوجود می آورد و برای مجتمع های فرهنگی هنری و ساخت کتابخانه خرج خواهد شد و اعلام می دارم که همه حوزه های فرهنگی هنری اعم از نمایش، موسیقی، عترت و قرآن و مسایل مذهبی برای ما ارزشمند هستند چونکه مخاطبان خاص خود را دارند.

فرماندار پاسارگاد ادامه داد: ویروس منحوس کرونا تمام جهان را فراگرفته و تحت شعاع قرار داده و همه فعالیت ها را متوقف ساخته است؛ در صورتی که در تقویم سال 99 برنامه های شاخص و فاخر بسیاری را پیش بینی کرده بودیم و امیدواریم بتوانیم در شهرستان این ظرفیت ها را از جمله تئاتر خیابانی و دفاع مقدس، نمایش صحنه ای و کنسرت های موسیقی در چهار چوب قانون فعال کنیم و با توجه به وضعیت رعایت پروتوکل های بهداشتی در محدودیت قرار گرفته ایم و تلاش کرده ایم تا با پرداخت تسهیلات از طریق بانکها و در نظر گرفتن بودجه برای اجرای فعالیت های فرهنگی هنری زمینه رونق بیشتر را فراهم نماییم و بتوانیم با این راهکارها هزینه های سالن را از دوش هنرمندان برداریم.

وی گفت: شاه کلید آسیب های اجتماعی بیکاری جوانان است و در این مسیر 39 سرمایه گذار را جذب کرده ایم که در شهرک صنعتی و دیگر مشاغل فعال شوند و در سالهای آینده پیش زمینه خوبی برای رفع بیکاری و کاهش آسیب های اجتماعی گردد و در بحث حوزه هنر نیز خمایت های لازم انجام خواهد شد.

۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۵۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید