اخبار

روز ملی سینما حس دلتنگی معاون هنری سینمایی فرهنگ و ارشاد فارس را برانگیخت و از هنری که تصویرگر و تجسم رؤیاهای زندگی است سخن گفت

روز ملی سینما حس دلتنگی معاون هنری سینمایی فرهنگ و ارشاد فارس را برانگیخت و از هنری که تصویرگر و تجسم رؤیاهای زندگی است سخن گفت
بهروز مرامی معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در آستانه روز ملی سینما اعلام داشت: شاید در 21 شهریور 99، شاعرانه سخن گفتن در مورد سینما کمی نزدیک به رؤیا و به‌دوراز شرایط فعلی حاکم بر سینمای ما باشد. قصد مرثیه‌سرایی ندارم بیشتر حس دلتنگی به هنری که تصویرگر و تجسم رؤیاهای زندگی هست.

به نام خدا

سال 99، روز ملی سینما

شاید در 21 شهریور 99، شاعرانه سخن گفتن در مورد سینما کمی نزدیک به رؤیا و به‌دوراز شرایط فعلی حاکم بر سینمای ما باشد. قصد مرثیه‌سرایی ندارم بیشتر حس دلتنگی به هنری که تصویرگر و تجسم رؤیاهای زندگی هست.

یک سال قبل، و بازهم در 21 شهریور 98، شرایط نسبتاً خوبی بر سینما حاکم بود؛ اما امیدوار به بهترشدن وضعیت چه در بخش تولید و چه در بخش نمایش و چه در بخش‌های مرتبط بودیم.

اما ناگهان کرونا.....

 در ابتدا همانند خیلی از پدیده‌های دیگر آنرا گذرا و موقتی می‌دانستیم اما کم‌کم باورمان شد که این بیماری نه‌تنها قصد رخت بربستن ندارد که سالن‌های سینما و تولید را نیز به تعطیلی کشاند. حالا نزدیک به هفت ماه از آن می‌گذرد.

به خاطر همین است که گفتم امسال روز ملی سینما، شاعرانگی هرساله را ندارد. فعالان و کارکنان این عرصه، تحت تأثیر شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا روزهای بسیار سختی را می‌گذرانند؛ شاید بسیار سخت‌تر ازآنچه که فکر می‌کنیم.

اما این پایان داستان نیست؛ پایان فیلم‌های سینمایی همیشه با پیروزی شخصیت قهرمان و پایان خوش همراه است و لو اینکه این پیروزی در واپسین لحظه‌های فیلم باشد.

امسال نیز همانند سال گذشته روز ملی سینما در ماه محرم قرارگرفته است. بنا به همین علت قرار بود امسال مراسم ویژه‌ای به مناسبت صدسالگی ورود سینما به شیراز را در بهمن‌ماه برگزار کنیم که متأسفانه این آیین به خاطر شیوع بیماری کرونا محقق نشد. امیدواریم به یاری خداوند متعال این برنامه را در سال آینده و برگزاری برنامه‌ای درشان فعالان سینمایی استان برگزار کنیم.

در پایان این متن، این روز را به همه فعالان حوزه فیلم و سینمای استان فارس ازجمله به مدیران آموزشگاه‌های آزاد سینمایی، مدیران شرکت‌های فیلمسازی، مدیران سالن‌های سینما، فیلمسازهایی که با اندوخته‌های اندک خود اندیشه‌های خود را به تصویر می‌کشند؛ این روز را همچنین به کارکنان سینما و مراکز سینمایی وعلاقمندان به هنر هفتم تبریک می‌گویم.

 

امید داریم روزهای خوش سینما بازگردد؛ و آن البته داستان و حکایت دیگری خواهد داشت. ان‌شاءالله

مرامی – معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس

 

 

۲۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید