اخبار

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس:

طرح «سه شنبه های تکریم» باعث شده تا از یاد خانواده معزز شهدا غافل نشویم

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس: طرح «سه شنبه های تکریم» باعث شده تا از یاد خانواده معزز شهدا غافل نشویم
حجت الاسلام امیدی گفت: طرح «سه شنبه های تکریم» باعث شده تا در این ایام کرونا، از یاد خانواده معزز شهدا غافل نشویم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ حجت الاسلام «حسین امیدی»، امروز (سه شنبه 18 شهریور) در هشتمین جلسه «سه شنبه های تکریم» فارس که به همت کانون فرهنگی هنری «انوار الحسین (ع)» شیراز و با حضور خانواده شهیدان «رمضان، منوچهر و قربان سلطانی» به صورت مجازی برگزار شد، گفت: طرح «سه شنبه های تکریم»، یکی از مهمترین طرح های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور است که در حال اجراست.

مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس با اشاره به اینکه این طرح باعث می شود تا یادی از خانواده شهدا کنیم، تاکید کرد: طرح «سه شنبه های تکریم» باعث شده تا در این ایام کرونا، از یاد خانواده معزز شهدا غافل نشویم و با یاری خداوند اگر این ویروس رخت بربندد به صورت حضوری به دست بوسی خانواده معزز شهدا خواهیم رسید.

وی با اشاره به اینکه آنان با رشادت های خود در آسمان درخشیدند و این شهدا هستند که می توانند الگویی برای نسل جدید به ویژه جوانان و نوجوانان باشند، تاکید کرد: شهدای عزیز راه صد ساله عرفا و بزرگان را یک شبه طی کردند.

حجت الاسلام امیدی با یادآوری این مطلب که شهدا شیعه های ناب و پیروان اهل بیت (ع) بودند، تاکید کرد: امیدوارم خداوند طول عمر با عزت و عظمت به خانواده شهدا هدیه کند و امیدوارم این سه شهید عزیز شفیع و دستگیر ما در روز جزا باشند.

حجت الاسلام «احمد سلامی»، امروز (سه شنبه 18 شهریور) در هشتمین جلسه «سه شنبه های تکریم» فارس که به همت کانون فرهنگی هنری «انوار الحسین (ع)» شیراز و با حضور خانواده شهیدان «رمضان، منوچهر و قربان سلطانی» به صورت مجازی برگزار شد، گفت: شهدا برای ما الگویی هستند که با استقامت و فداکاری، رشادت آفرینی کردند.

معاون فرهنگی و ارتباطات آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) با اشاره به اینکه شهدا ما را شرمنده کردند، تاکید کرد: باید با الگوگیری از خانواده شهدا، کارها را اجرایی کنیم.

وی با اشاره به اینکه امیدوارم خانواده معزز شهدا ما را از دعای خیر خود بی بهره نکنند، یادآور شد: پیش از شیوع کرونا برنامه های تکریم شهدا هر چهارشنبه در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، برگزار می شد که امیدوارم در اولین فرصت این برنامه مجدد به اجرا  برسد.

«زینت قائدی» امروز (سه شنبه 18 شهریور) در هشتمین جلسه «سه شنبه های تکریم» فارس که به همت کانون فرهنگی هنری «انوار الحسین (ع)» شیراز و با حضور خانواده شهیدان «رمضان، منوچهر و قربان سلطانی» به صورت مجازی برگزار شد، گفت: تقدیر خدا بر این بود که از میان بندگان خوبش گلچین می کند و سرنوشت فرزندان من را بر شهادت قرار دهد.

مادر شهیدان «رمضان، منوچهر و قربان سلطانی» با اشاره به خصوصیات اخلاقی فرزندان شهید خود، خاطرنشان کرد: هرسه فرزند شهیدم این ویژگی را داشتند که با حلول ماه شعبان روزه می گرفتند و به ماه رمضان متصل می کردند و همیشه در حال عبادت و به ویژه روزه، نماز و قرآن بودند.

وی با اشاره به اینکه این شهیدان تاکید زیادی در صرفه جویی در مصرف آب داشتند، گفت: در بحث کمک به مردم بسیار فعال بودند و به ویژه به یتیمان و انجام امور منزل آنها بسیار حساس و فعال بودند.

براساس این گزارش، «عوض سلطانی»، پدر شهیدان «رمضان، منوچهر و قربان سلطانی» نیز به بیان خاطراتی از این شهدا پرداخت و از حضور اعضای کانون و پایگاه مقاومت مسجد قدردانی کرد.

خاطر نشان می شود؛ بسیجی شهید «رمضان سلطانی» متولد 1346 که در سال 1365 در عملیات «کربلای چهار» و منطقه عملیاتی «شلمچه»، روحانی بسیجی شهید «قربان سلطانی» متولد 1349 که در سال 1363، در عملیات «بدر» و منطقه عملیاتی «جزیره مجنون» و شهید «منوچهر سلطانی» متولد 1350 که در سال 1366 و منطقه عملیاتی «جزیره مجنون» سه برادر متولد روستای «خیرآباد» شهرستان خرامه بودند، به فیض شهادت نائل آمدند.

۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۱۵:۰۳
پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید