اخبار

استاندار فارس در سه‌شنبه‌های تکریم:

انعقاد تفاهم‌نامه با بنیاد شهید برای رفع مشکل مسکن خانواده شهدا

استاندار فارس در سه‌شنبه‌های تکریم: انعقاد تفاهم‌نامه با بنیاد شهید برای رفع مشکل مسکن خانواده شهدا
رحیمی استاندار فارس گفت: تفاهم نامه ای با رئیس بنیاد شهید و معاون رئیس جمهور در حال انعقاد است که مسکن خانواده معزز شهدا و ایثارگران مسکن تهیه شود چرا که وظیفه ما کاهش مشکلات خانواده شهداست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ آیت‌الله لطف‌الله دژکام، امام‌جمعه شیراز و نماینده ولی‌فقیه در فارس در هفتمین آیین «سه‌شنبه‌های تکریم» استان فارس گفت: هر کدام از این شهدا راهی برای دست‌یابی به سبیل الهی هستند.

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) افزود: روزی باید انتقام خون شهدا و مظلومیت آنان که مظلومانه شهید شدند، گرفته شود و نباید این حق و خون ضایع شود.

امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه یکی از نام‌های مبارک امام زمان (عج)، «منتقم» است، ادامه داد: ایشان انتقام خون شهدای کربلا و سایر شهدا را خواهد گرفت، حضرت ولی‌عصر (عج)، ولی همه ما هستند.

وی با اشاره به اینکه شهدای عزیز به ارزش‌های اسلامی و انسانیت توجه ویژه‌ای داشتند، بیان کرد: رژیم صهیونیستی و کسانی که این روزها با آنان می‌نشینند و صلح‌نامه امضا می‌کنند و عادی‌سازی روابط با این رژیم را دامن می‌زنند، بدانند آن روز دیر نیست و آنانی که به انسانیت خیانت می‌کنند، باید در آن روز پاسخگو باشند. امیدوارم ما در آن روز سربازی برای امام زمان (عج) باشیم.

عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس هم با حضور در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) به آیین سه‌شنبه‌های تکریم آمد و با اشاره به ما مفتخریم که خادم شهدا باشیم و آرزو می‌کنیم رهروان بزرگی برای شهدا باشیم، یادآور شد: تلاش دولت بر این مبنا بود تا بتواند به اهداف متعالی امام راحل و شهدا جامه عمل بپوشاند.

رحیمی با اشاره به اینکه فارس با 14 هزار و 500 شهید که تقدیم راه انقلاب کرد یکی از استان‌هایی است که تبعیت بزرگی از امام راحل را به نمایش گذاشت و فرزندان این استان از ارزش‌ها و میهن اسلامی دفاع کردند، گفت: همه ما باید خود را مدیون جان‌فشانی آن عزیزان بدانیم، چرا که اگر این جانفشانی‌های نبود، امروز هیچ آسایش و امنیتی نداشتیم و با تلاش آنهاست که استقرار نظام اسلامی را می‌بینیم.

وی با اشاره به اینکه تکریم خانواده شهدا، از برنامه‌های دولت است، افزود: خانواده شهدا را را تاج سر خود را می‌دانیم. خانواده شهدا نباید در کوچه پس کوچه‌های گرفتاری‌های روزمره به فراموشی سپرده شوند. هرچند می‌دانیم که مشکلاتی دارند.

استاندار فارس ادامه داد: تفاهم‌نامه‌ای با رئیس بنیاد شهید و معاون رئیس‌جمهور در حال انعقاد است که مشکلات مسکن خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران را برطرف نمایند؛ چرا که وظیفه ما کاهش مشکلات به ویژه برای خانواده‌های شهداست.

حجت‌الاسلام سید محمدرضا موسوی، برادر شهید موسوی نیز در این آیین با اشاره به اینکه افراد میزان الهی هستند، گفت: هر کس از هر قشری و در هر هنگامه‌ای می‌تواند میزان باشد. شهدا میزان برای مردم حجت و میزان هستند.

برادر شهید «موسوی» بیان کرد: امیدوارم خداوند عملکرد ما را به نحوی قرار دهد که در آخرت در مقابل شهدا، سربلند باشیم.

وی با اشاره به اینکه باید گفتار و رفتار ما به گونه‌ای باشد که به این حجت نزدیک شود، افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یک وزارت حساس است و امید است بتوانیم در عرصه فرهنگی، به گونه‌ای باشیم که شرمنده شهدا نشویم.

«حمید خبازی»، برادر شهید «امیرحمزه خبازی» و «خانم موسوی»، همسر شهید «سید معصوم موسوی» از دیگر سخنرانان این آیین بودند.

در هفتمین آیین «سه‌شنبه‌های تکریم» به مناسبت هفته دولت و با تلاش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد فارس از شهید سید معصوم موسوی، بخشدار دوران دفاع مقدس خرامه و شهید امیرحمزه خبازی، کارمند اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سعادت‌شهر تکریم شد.


۴ شهریور ۱۳۹۹ ۲۰:۲۶
پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید