اخبار

مدیرکل حوزه وزراتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

۱۴ هزار و ۵۰۰ شهید استان فارس نشانی از اهمیت مردم این استان به فرمان امام راحل

مدیرکل حوزه وزرات، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱۴ هزار و ۵۰۰ شهید استان فارس نشانی از اهمیت مردم این استان به فرمان امام راحل
احمدی گفت: استان فارس به لحاظ دینی، فرهنگی و هنری دارای ظرفیت بالایی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ مهدی احمدی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفتمین آیین «سه‌شنبه‌های تکریم» استان فارس که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) برگزار شد، گفت: خوشبختانه 9 آیین تکریم خانواده شهدا با حضور وزیر و مسئولین برگزار شد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: استان فارس به لحاظ دینی، فرهنگی و هنری دارای ظرفیت بالایی است.

مدیرکل حوزه وزراتی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه ۱۴ هزار و ۵۰۰ شهید استان فارس نشان از اهمیت مردم این استان به فرمان امام راحل دارد، ادامه داد: امیدوارم توفیق داشته باشیم تا همیشه در راستای راه شهدا، حرکت کنیم؛ چرا که راه شهدا، راه امام راحل است و امید که بتوانیم این راه را در فرهنگ عمومی جامعه گسترش دهیم.

 حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی، رئیس ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور هم در این آیین گفت: امسال چهلمین پاسداشت دفاع مقدس است و از این رو ایده سه‌شنبه‌های تکریم را از تیرماه آغاز کریم که تا امروز 9 هفته آن برگزار شده است و در هشت هفته گذشته دکتر «سید عباس صالحی»، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حضور داشت و امروز به دلیل نشست هیأت دولت که هم زمان برگزار می‌شد، نتوانست در این آیین شرکت نماید.

رئیس ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور بیان کرد: «سه‌شنبه‌های تکریم» باید به سنتی حسنه تبدیل شود تا هر هفته‌ با دلجویی از خانواده‌ای شهدا، خودمان را با یاد شهدا، تذکر و انذار دهیم.

صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز گفت: این هفته، به مناسبت هفته دولت، در خدمت خانواده 2 شهید هستیم که یکی از شهدای خانواده فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و دیگری از استانداری فارس است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به اینکه هفتمین هفته از برگزاری آیین «سه‌شنبه‌های تکریم» در استان فارس را هم به دلیل جلوگیری از بیماری کرونا به شکل ویدئو کنفرانسی برگزار می‌کنیم، گفت: سه‌شنبه‌های تکریم در راستای بزرگداشت یاد شهدا و تکریم از خانواده‌هایی است که عزیزان‌شان برای امنیت و آسایش ما پس از جان‌فشانی‌های فراوان به شهادت رسیده‌اند و همه ما را مدیون خویش ساخته‌اند.

حجت‌الاسلام حسین امیدی نیز گفت: بزرگداشت مقام شهدا یکی از وظایف مهم مسئولین است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فارس با اشاره به اینکه شهدا رفتند تا ما در آرامش و آسایش زندگی کنیم، بیان کرد: شهدای عزیز و گران‌مایه از جان شیرین خود برای حفظ و بقای اسلامی عزیز گذشتند و وظیفه ماست که از ارزش‌های آنان دفاع و پاسداری کنیم.

وی با اشاره به اهمیت توجه به خانواده شهدا، افزود: خانواده معزز شهدا در این سال‌ها سختی‌های فراوانی کشیدند و دل‌جویی از خانواده شهدا باید مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی است در هفتمین آیین «سه‌شنبه‌های تکریم» به مناسبت هفته دولت و با تلاش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد فارس از شهید سید معصوم موسوی، بخشدار دوران دفاع مقدس خرامه و شهید امیرحمزه خبازی، کارمند اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سعادت‌شهر تکریم شد.

۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۹:۵۷
پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید