اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:

تخصیص ۲۰ میلیارد ریال برای فعالیت‌های قرآنی در فارس

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس: تخصیص ۲۰ میلیارد ریال برای فعالیت‌های قرآنی در فارس
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اظهار کرد: طی دو سال گذشته ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات به فعالیت‌های قرآنی در بخش‌های مختلفی نظیر کمک به ایده‌های ویژه، کمک به مؤسسات قرآنی، شورای توسعه قرآنی و ... پرداخت کرده‌ایم.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با شادباش اعیاد پیش رو گفت: چه ماه پر برکتی پیش رو داریم؛ ماه یگانگی عاشقان عارف، از ابراهیم و هاجر تا علی و زهرا، که خانه‌شان پرورشگاه بزرگ‌آزادگان عارف، بزرگ‌عارفان عاشق، بزرگ‌عاشقان شهید و بزرگ‌شهیدانی که مهاجران الی الله گشتند.

سهرابی ادامه داد: ماه حج، آغاز بیداری و رهایی از فرش برای رسیدن به عرش است؛ سفری که با وصال عاشقانه‌های عارفان در طواف عشق یگانگی با خلق را با زمزمه یگانه هستی فریاد می‌کشیم و همپای هاجر، دوان بر صفا و مروه به قربانگاه اسماعیل ابراهیم می‌نشینیم تا خویش را فدا کنیم؛ و پایانش راهی نیست مگر قرآن و عترت، که در غدیر، بر دستان پیامبر، یگانه شدند.

وی افزود: شناخت معارف قرآن و عترت، وظیفه و رسالتی همگانی است؛ که گسترش آن مهم‌ترین رسالت و وظیفه‌ای قانونی بر دوش فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بیان داشت: هنر، ابزاری در دستان فرهنگ‌وران است تا بتوان با بهره‌گیری از جذابیت و زیبایی هنر، مسائل فرهنگی را در جامعه نهادینه نمود. ازاین‌رو به‌ویژه در دو سال گذشته، معارف قرآنی و اهل‌بیت (ع) را در قالب‌های هنری و به مناسبت‌های گوناگون به جامعه عرضه کردیم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس افزود: فعالیت‌های گروه قرآن و عترت را می‌توان در 21 نوع برنامه همچون برپایی نمایشگاه‌های هنرهای تجسمی، مسابقات، جشنواره‌ها و یا برنامه‌های مناسبتی همچون مشق شب قدر، دهه کرامت و دهه امامت و ولایت ... بخش‌بندی نمود؛ که همه در راستای گسترش معارف کتاب آسمانی و عترت قرار دارد.

دبیر شورای اطلاع‌رسانی فارس اضافه کرد: تقویم فعالیتی گروه قرآن و عترت این اداره به دو گونه مناسبتی و موضوعی برنامه‌ریزی شده است. مناسبت‌هایی همچون 5 ماه اسلامی محرم، صفر، رجب، شعبان و رمضان و دو دهه کرامت و امامت و ولایت، همچنین هفته دفاع مقدس و ایام رحلت امام خمینی و پانزدهم خرداد است.

وی برنامه‌های موضوعی این اداره کل در زمینه قرآن و عترت را اینگونه دانست: برگزاری دوره‌های سبک زندگی ایرانی اسلامی، مشاوره قرآنی در زمینه، سبک زندگی، دوره‌های آشنایی با مفاهیم قرآن و معارف اهل‌بیت، برگزاری محفل‌های قرآنی در سراسر استان فارس، گردهم‌آیی‌های فعالان قرآنی و قاریان، دوره‌های آشنایی با معارف و احکام نماز، دوره‌های کتابت قرآن و کتب دینی و مذهبی و ...

دبیر شورای ترویج قرآنی استان فارس با اشاره به پیگیری برای جذب قریب یک میلیارد ریال اعتبار ویژه‌ در راستای حمایت از فعالیت‌های قرآنی، گفت: در دو سال گذشته بیش از 20 میلیارد ریال را با بخش‌بندی کمک به ایده‌های ویژه 10 میلیارد ریال، کمک به مؤسسات آموزشی قرآنی سه میلیارد ریال، سرانه آموزش به مؤسسات آموزشی دو میلیارد ریال، ایده‌های تبلیغی و ترویجی دو میلیارد ریال، شورای توسعه قرآنی یک میلیارد ریال و اعتبارات استانی در حوزه قرآن، عترت و نماز دو میلیارد ریال در راستای گسترش فعالیت‌های قرآنی پرداخت کرده‌ایم.

مدیرکل فرهنگ و با ارشاد اسلامی فارس با اشاره به همه‌گیری روز افزون بیماری کرونا، افزود: در سال پیش رو تلاش خواهیم کرد تا فعالیت‌های قرآنی این اداره کل و مؤسسات تابعه را در فضای مجازی به عنوان گسترده‌ترین و بهترین بستر، حتی بیشتر از پیش ادامه دهیم.

۱ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۶:۳۵
پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید