اخبار

"قاب‌های فراموش شده" در خرامه

"قاب‌های فراموش شده" در خرامه
هنرهای سنتی و مشاغل فراموش شده شهرستان خرامه توسط هنرمندان عکاس و نقاش به تصویر کشیده می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ عبدالصمد سلیمانی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر ستان خرامه با اشاره به همکاری و مشارکت‌های بین انجمنی در برگزاری برنامه‌های فرهنگی هنری، گفت: در تغییر شیوه ارتباط مخاطبان از حضوری به غیرحضوری و استفاده از فضای مجازی در ایام شیوع ویروس کرونا موجب شده است تا انجمن‌ها و هنرمندان شهرستان در این امر شیوه‌های جدیدی را تجربه نمایند.

 وی افزود: انجمن هنرهای سنتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری انجمن فیلم، عکس و پویانمایی، هنرهای تجسمی و انجمن نمایش این اداره مسابقه عکس و نقاشی را تحت عنوان "قاب‌های فراموش شده" به صورت مجازی برگزار می‌کنند.

 سلیمانی هدف برگزاری این برنامه را توجه دادن هنرمندان عکاس و نقاش به هنرها و مشاغل سنتی فراموش شده شهرستان خرامه بیان کرد و گفت: این امر در راستای حفظ، معرفی، آموزش و پاسداشت هنرها و میراث فرهنگی و هنری شهرستان انجام می‌گردد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرامه گفت: این مسابقه در دو بخش موضوعی و آزاد برگزار می‌گردد که در این فراخوان در بخش موضوعی هنرهای نمد مالی، مس‌گری و روارچینی شهرستان محور قرار داده شده است.

وی در پایان گفت: پس از پایان مهلت دریافت آثار در پایان خرداد ماه سال جاری آثار داوری و به منتخب هر بخش لوح تقدیر و جوایز اهداء خواهد شد.

۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۹
پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید