اخبار

رییس انجمن زرتشتیان شیراز درگذشت؛

تسلیت اداره ادیان توحیدی وزارت فرهنگ و ارشاد

رییس انجمن زرتشتیان شیراز درگذشت/ تسلیت اداره ادیان توحیدی وزارت فرهنگ و ارشاد
سیدمجتبی میردهقان به نمایندگی از اداره ادیان توحیدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت رییس انجمن زرتشتیان شیراز را تسلیت گفت.

به نام خدا

کوچ ناباورانه مهربانی عزیز و مانا را در بهار طبیعت دریافت نمودم. دوستی که صداقت و وطن پرستی اش از جلوه های ماندگار 25 سال همدلی با او و جامعه معزز زرتشتی شیراز بود. چه فراز و نشیب هایی که در کنار یکدیگر در راه اعتلای جامعه زرتشتی شیراز سپری نمود و به قامت ستونی استوار حریم کشور و جامعه خویش را پاس می داشت.

مهندس سهرابی با نظم و مدیریت خاص خود همیت را به منصه ظهور رساند، مهربانی که هم حکم پدری خانواده و هم حق پدری جامعه زرتشتی شیراز را طی 30 سال به شایستگی ایفا کرد. آن گاه که در کوران جنگ تحمیلی و دفاع مقدس تکیه گاهی مطمئن برای کشورش در حراست از روند تولید نفت و در خط مقدم جبهه اقتصادی بود و چه آن هنگام که در دفاع از حریم میهن خود و جامعه زرتشتی کشور و به خصوص همکیشان شیرازی خود، صراحت لهجه را فدای مصلحت اندیشی ننمود.

ایشان فردی آگاه به زمانه که در اوج فشارهای رسانه ای بیگانه و سلطنت طلب، صف کیش و آیین مزدیسنی را از نگاه فرصت طلب و بیرونی جدا و با افتخار خود را ایرانی زرتشتی معرفی و در مصاحبه ای گفت: "فردی که با کراوات در آن سوی مرزها برای کشورمان نسخه می پیچد، دل در گرو این میهن اهورایی ندارد"

اهتمامش به امور اجتماعی، دینی و فرهنگی ورزشی زرتشتیان شیراز و حتی کشور مانا و جاودان خواهد ماند. او لحظه ای از عزت جامعه خود فرو گزار نکرد و به حق ایراني پاک منش لقب گرفت. سهرابی دل در گرو فرهنگ ایران و کیش و آیین خود داشت و در این راه خانواده خود را مکلف به خدمت به جامعه خویش نمود و همسر مکرم خود را به عنوان دوست و همراهی همیشگی در کنار خود می دید.

توجه ویژه به جوانان و فعالیت های فرهنگی هنری، ورزشی و دینی در کنار مدیریتی همه جانبه، وی را چهره ای شاخص معرفی می کرد که آیندگان این ارزش را در خواهند یافت.

آن چه تحمل فقدان تاثر انگیز این یار دیرین را برای بنده آسان خواهد کرد، حضور پرورش یافتگان ایشان در سطح جامعه زرتشتی شیراز است که آینده ای روشن را برای کشور عزیزمان و جامعه زرتشتی کشور و شیراز رقم خواهد زد.

بر خود واجب می دانم صمیمانه ترین تسلیت های خود را به خانواده گرامی آن روان شاد به ویژه همسر داغدار و معزز آن مرحوم تقدیم و برای ایشان و فرزندان مکرم طلب صبر و شکیبایی نمایم.

تسلیتی خاص هم تقدیم دوستان و همراهان همیشگی سال های متمادی افلاتون عزیز در انجمن زرتشتیان شیراز که دوشادوش آن مرحوم عزت ومنزلت هموطنان زرتشتی را بر خود واجب می شمردند.

بهروزی و سرافرازی ایرانیان زرتشتی به خصوص زرتشتیان شیراز را از درگاه پاک احدیت خواستارم. ایدون باد ایدون ترج باد

سیدمجتبی میردهقان - اداره ادیان توحیدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

۶ فروردین ۱۳۹۹ ۱۶:۳۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید