اخبار

گشایش یافت؛

نمایشگاه «دستچین هنر دست» در خرامه

نمایشگاه «دستچین هنر دست» در خرامه
آثار و تولیدات هنرجویان هنرهای سنتی و صنایع دستی در این نمایشگاه حاکی از علاقه و توجه هنرجویان به ویژه بانوان به رشته‌های مختلف هنری است که نتیجه عینی و ملموس، بخشی از اجرای طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در شهرستان خرامه می‌باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ نخستین نمایشگاه آثار و تولیدات هنرجویان هنرهای سنتی و صنایع دستی شهرستان خرامه در نگارخانه مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و اسلامی شهرستان خرامه برپا شد.

در سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، نمایشگاه "دستچین هنر دست" با شعار«هنر، خانواده و اقتصاد» با هدف توجه به اشتغال‌زایی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و رشد مهارت‌های زندگی، با حضور فرهاد جهان‌خواه، فرماندار، عبدالصمد سلیمانی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، الیاس کشاورز، رئیس شورای اسلامی شهر، الهام ایزدی، مسئول دفتر امور بانوان فرمانداری و عضو شورای اسلامی شهر خرامه و برخی از مسئولین و هنرمندان این شهرستان گشایش یافت.

 فرهاد جهانخواه، فرماندار شهرستان خرامه در این آیین با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و گرامی داشتن یاد امام خمینی(ره) و خاطرات دوران انقلاب اسلامی، به دست‌آوردهای نظام جمهوری اسلامی در چهار دهه گذشته اشاره کرد و به بیان روند اجرا و دست‌آوردهای طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در شهرستان با محوریت مهارت‌آموزی و اشتعالزایی، پرداخت.

جهانخواه به تأثیر آموختن رشته‌های هنری علاوه بر جنبه‌های زیباشناسی و هنری آن به جنبه‌های اقتصادی و درآمدزایی خانواده و جامعه اشاره کرد و گفت: آثار و تولیدات هنرجویان هنرهای سنتی و صنایع دستی در این نمایشگاه حاکی از علاقه و توجه هنرجویان به ویژه بانوان به رشته‌های مختلف هنری است  که نتیجه عینی و ملموس، بخشی از اجرای طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در شهرستان خرامه می‌باشد.

فرماندار خرامه افزود: این طرح با محوریت مهارت‌آموزی و اشتغال‌زایی در قالب یک دوره چهار ماهه طراحی و با مدیریت اجرایی الهام ایزدی عضو شورای اسلامی شهر خرامه و مسئول دفتر امور بانوان فرمانداری در مؤسسه قرآنی بیت‌النور خرامه و مشارکت دستگاه‌های مرتبط اجرا گردید.

وی افزود:1250 نفر از شهروندان شهر خرامه، سلطان‌شهر و اهالی روستاهای بخش‌های مرکزی و کربال شهرستان، در این طرح بطور رایگان در رشته‌های مختلف هنری، فنی و مهارتی و با همکاری  17 استاد، مربی و کارشناس که اغلب بومی شهرستان بوده‌اند، مورد آموزش قرار گرفته‌اند.

عبدالصمد سلیمانی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرامه در حاشیه گشایش نمایشگاه با اشاره به نخستین نمایشگاه آثار و تولیدات هنرجویان هنرهای سنتی و صنایع دستی هنرمندان شهرستان خرامه گفت: با گشایش فاز اول مجتمع فرهنگی و هنری این اداره در سال گذشته همواره تلاش شده است با مشارکت و همکاری سایر دستگاه‌ها، بخش‌های مختلف مجتمع فرهنگی هنری را به مکانی پویا و پر رفت و آمد برای رویدادهای فرهنگی هنری تبدل نماید و نگارخانه این مجتمع یکی از این بخش‌هاست.

سلیمانی ادامه داد: یکی از موانع عرضه و معرفی آثار فرهنگی هنری در شهرستان، نبود مکان مناسب و استاندارد برای این مهم در گذشته بود که با تلاش‌های صورت گرفته در رفع کمبودهای بخش فرهنگ و هنر گام‌های رو به جلویی برداشته شده است که در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد بهره برداری آن توسط هنرمندان هستیم.

 دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس به عنوان تأمین‌کننده هزینه‌های اجرای طرح و مؤسسه قرآنی بیت‌النور خرامه به عنوان مجری طرح و فرمانداری شهرستان خرامه، دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان خرامه، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرامه، مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان خرامه، فرهنگسرای شهرداری خرامه و دبیرخانه انجمن‌های فرهنگی هنری در اجرای این طرح مشارکت و همکاری داشته‌اند.

این نمایشگا ه تا پایان بهمن ماه در مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرامه همه روزه از ساعت 9 صبح تا 19 پذیرای عموم علاقه‌مندان می‌باشد


نمایشگاه «دستچین هنر دست» در خرامه فرهاد جهانخواه عبدالصمد سلیمانی اشتغال هنر مهارت‌آموزی
نمایشگاه «دستچین هنر دست» در خرامه فرهاد جهانخواه عبدالصمد سلیمانی اشتغال هنر مهارت‌آموزینمایشگاه «دستچین هنر دست» در خرامه فرهاد جهانخواه عبدالصمد سلیمانی اشتغال هنر مهارت‌آموزی .

۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۱۴
پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید