اخبار

نوید گویی ناشر برتر کشوری؛

پایتختی کتاب را هیچ فرد یا دستگاهی نمی تواند به نفع خود مصادره کند

پایتختی کتاب را هیچ فرد یا دستگاهی نمی تواند به نفع خود مصادره کند
مدیر انتشارات نوید شیراز و ناشر برتر کشوری: مسئولان استان از هم اکنون باید به این فکر کنند که چگونه می توان در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و حتی نمایشگاه کتاب فرانکفورت حضور چشمگیر و موثری را برای معرفی هرچه بهتر شیراز رقم زد.

داریوش نویدگویی، مدیر انتشارات نوید شیراز نیز در واکنش به کسب عنوان پایتختی کتاب ایران توسط شیراز با تاکید براینکه، مسئولان استان از هم اکنون باید به این فکر کنند که چگونه می توان در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و حتی نمایشگاه کتاب فرانکفورت حضور چشمگیر و موثری را برای معرفی هرچه بهتر شیراز رقم زد، گفت: دراین زمینه لازم است که تندیس ها، سردیس ها، تیزرها و بروشورهایی به زبان های مختلف آماده شود.

وی با تاکید بر ضرورت تشکیل کمیته یا ستادی برای گردآوری ایده ها و برنامه های خلاق برای ادامه راه و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی تصریح کرد: در کنار این موضوع آسیب شناسی برنامه های اجرا شده و اولویت گذاری برنامه های پیش رو از نکات مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نویدگویی به برخی از خلاءهای زیرساختی شهر شیراز نیز اشاره و خاطرنشان کرد: توجه به تکمیل تالار مرکزی شیراز و همچنین تعیین تکلیف کتابخانه مرکزی این شهر از موضوعات قابل اهمیت در کسب موفقیت های بعدی برای حوزه کتاب و کتابخوانی شیراز است.

مدیر انتشارات نوید شیراز همچنین خواستار صرف اعتبارات کسب شده از عنوان پایتختی کتاب ایران در برنامه ها و جشنواره های فرهنگی و هنری مرتبط با کتاب و کتابخوانی در طول سال شد و گفت: انجام این برنامه ها تنها به عهده مدیریت فرهنگی استان نیست و همه بخش های خصوصی و دولتی باید درتحقق این مهم همکاری کنند.

ناشر برتر کشوری همچنین خواستار نقش پر رنگتر رسانه های دیداری، شنیداری، مکتوب و برخط در زمینه نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی شد و بیان داشت: باید از همه دستگاه هایی که برای کسب این عنوان تلاش کردند قدردانی شود، اما نباید فراموش کنیم که این موفقیت محصول یک همکاری گروهی بوده و هیچ فرد یا دستگاهی نمی تواند آن را به نفع خود مصادره کند.

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۳۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید