• اخبار

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی مرودشت؛از شب شعر تبار باران تا مصوبات شورای فرهنگ عمومی در مرودشت خبر داد

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی مرودشت؛از شب شعر تبار باران تا مصوبات شورای فرهنگ عمومی در مرودشت خبر داد
رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی مرودشت ، رویدادهای فرهنگی و هنری شهرستان مرودشت را اعلام کرد.

برگزاری شب شعر از تبار باران در مرودشت

به گزارش حمزه علیزاده ؛ رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان مرودشت ، همزمان با هفته دفاع مقدس و در شب میلاد با سعادت امام رضا ع شب شعر از تبار باران در تالار مهر مرودشت برگزار شد .

وی افزود : در این شب شعر شاعران برتر شهرستان و استان  عبدالرضا قیصری ، مجتبی صادقی ، محمد حسن ذاکری ، علی فروزان فر، کرامت امیری، اسماعیل خلیفه ، حبیب اله زارع ، زهرا رزمیان  و خانم زمانی در خصوص دفاع مقدس و در وصف امام هشتم(ع) به شعرخوانی پرداختند.

این شب شعر به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، بسیج هنرمندان و موسسه فرهنگی و هنری فانوس نویسان مهر برگزار شد.

علیزاده رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان مرودشت ؛ رویدادهای دیگر فرهنگی و هنری شهرستان مرودشت را به شرح ذیل اعلام کرد:

برگزاری نمایشگاه پوستر خط مقدس در مرودشت

در این نمایشگاه تعداد 20 پوستر آثار هنرمندان انجمن گرافیک خط هفت ؛ تحت نظارت اداره فرهنگ و ارشاد اسللامی در تالار مهر به معرض دید علاقمندان قرار گرفت. در این نمایشگاه آثار 20 نفر از هنرمندان انجمن گرافیک که در کارگاه گرافیک تحت نظر استاد آراسته طراحی شده بود ارائه شد.

اجرای کنسرت هنرجویان خانه فرهنگ در مرودشت

در این کنسرت که همزمان با میلاد امام رضا ع در تالار مهر مرودشت برگزار شد هنرجویان خانه فرهنگ در رشته های موسیقی به ارائه برنامه پرداختند و  علیزاده رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:خانه فرهنگ مرودشت کار خود را از سال 1368 به عنوان اولین مرکز آموزش هنر آغاز نمود و طی این سالها توانسته است در رشته های مختلف هنری از قبیل موسیقی ، طراحی ، نقاشی خوشنویسی و دیگر رشته های هنرمندان زیادی را تربیت و معرفی نماید .

 وی افزود : طی این سالها افراد زیادی تلاش کردند که میتوان از سید اشرف حسینی، غلامعلی خسروانی ، مطفی روزگار ،مرحو م سید حامد حسینی ، علی حسین کرمی ، علی اکبر جعفری ، مریم محمودی و غلامرضا روزگار به عنوان مسئولین خانه فرهنگ آن زمان تا کنون نام برد.

در این مراسم گروه موسیقی کودکان در رشته ارف و بلز تحت سرپرستی  مردانی ، گروه موسیقی  و تک نوازان ویلون تحت نظارت  محمد زاده و تعدادی از هنرمندان رشته سنتور زیر نظر استاد سعید زارع و همچنین گروه و تک نوازان ساز دف زیر نظر استاد شکری زاده به ارائه هنرنمایی  پرداختند .

از نکات قابل توجه این برنامه اجراهای موسیقی توسط کودکان ، نونهالان و نوجوانان بود که برای اولین بار در مقابل جمع و خانواده های خود به اجرای برنامه     می پرداختندو توانسته بودند در مدتی کمی به فراگیری هنر موسیقی بپردازند این برنامه با حضور خانواده های هنرجویان رنگ و بوی خاصی به خود گرفته بود و مورد توجه آنان نیز واقع شد.

 شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرودشت مصوب کرد:پخش کلیپ عروسی در تالارها و باغهای سطح شهرستان ممنوع  شد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان مرودشت چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان همزمان به هفته دفاع مقدس و دهه کرامت در سال جاری با حضور اکثر اعضاء در محل دفتر امام جمعه برگزار شد.

در ابتدای جلسه علیزاده دبیر شورا پس از تبریک مناسبتهای هفته به قرائت دستور کار جلسه پرداخت و گفت : امروز متاسفانه جامعه به سمت و سویی حرکت می کند که برخی از ناهنجاریها به هنجار تبدیل شده و فرهنگ ما را تحت تاثیر قرار داده است. وی افزود : یکی از این نابهنجاریها ساخت و پخش کلیپ هایی از عروس و داماد است که در سالن های عروسی به شکل زننده ای پخش می شود و روز به روز در جامعه درحال گسترش می باشد که با فرهنگ ما هیچ گونه همخوانی ندارد  ومی بایست از ترویج آن جلوگیری شود.

سلیمانی کارشناس واحد سمعی و بصری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص نحوه ساخت و پخش کلیپ های عروسی در تالارها و باغهای سطح شهر توسط فیلمبرداران مجالس ، و تاثیرات اجتماعی آن توضیحاتی بیان نمود.

دراین جلسه ؛ غفوری امام جمعه و رئیس شورا ؛ اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم ص را محکوم نمو و با اشاره به پخش کلیپ هایی که در مجالس عروسی پخش می شود ، بیان داشت:  همه ما در مقابل پخش این  فیلم ها و کلیپ ها سکوت کرداه ایم و سکوت ما گناه بزرگی است زیرا این کلیپ ها که در تالارهای عروسی پخش می شود مانند زهر است و اگر سال ها کار فرهنگی هم شود اثرات آن پاک نخواهد شد .

امام جمعه مرودشت تصریح کرد: در واقع این یک نوع ترویج فحشا و منکرات است و یک نوع دهن کجی در مقابل مقدسات دینی ما محسوب می شود و باید هر چه سریع تر اقدام کنیم .

وی افزود: باید با این گونه مدیران باغ ها که در آن مکان کلیپ تهیه می شود و همچنین فیلمبرداران که به ساخت این گونه کلیپ ها اقدام می نمایند برخورد قانونی شود .

 فرماندار مرودشت نیز در این جلسه با بیان اینکه آغاز زندگی خانواده ها با یستی در محیطی شاد و با معیار های اخلاقی باشد اجرای برنامه های مجالس عروسی را در مکان های عمومی بدون رعایت موازین اخلاقی به دور از شئون اسلامی خواند .

حسینی با اشاره به اینکه متاسفانه در برخی از مکانهای عمومی برخی از افراد اقدام به پخش کلیپهایی بدور از موازین اخلاقی میکنند هشدار داد درصورت مشاهده چنین مواردی با مکانهای عمومی برخورد قانونی میشود .

وی همچنین گفت :شرکت  کودکان  در مجالسی که بدون درنظر گرفتن مسائل اخلاقی باشد آسیب اجتماعی است و خانوادها بایستی توجه داشته باشند که حضور در چنین مراسمهایی ناهنجاریهای اجتماعی را به دنبال خواهد داشت .

در پایان جلسه و پس از ارائه پیشنهادات توسط سایر اعضاء پخش هر گونه کلیپ عروسی در تالارها ، سالن ها و باغهای سطح شهرستان ممنوع شد و مقرر گردید نیروی انتظامی و اداره اماکن عمومی و دستگاه قضایی ضمن تذکر به مراکز تحت پوشش از پخش آن جلوگیری نماید و در صورت مشاهده با مصوبین امر برخورد نمایید.

 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی فارس
۱۳ مهر ۱۳۹۱ ۱۸:۰۲
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500