• اخبار

دکتر کشکولی : عشایر دارای فرهنگی اصیل، پاک، با اخلاص و دارای روحیه سلحشوری مبتنی بر ارزشهای اسلامی هستند

دکتر کشکولی : عشایر دارای فرهنگی اصیل، پاک، با اخلاص و دارای روحیه سلحشوری مبتنی بر ارزشهای اسلامی هستند
مشاور استاندار فارس در امور عشایر : تدوین راهبرد فرهنگی عشایر از جمله مهمترین اولویت های استان است.

دکتر امین الله قربانی کشکولی ، مشاور استاندار فارس در امور عشایر ؛ در نشستی که با مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی فارس داشت، گفت: تدوین راهبرد فرهنگی عشایر از جمله مهمترین اولویت های استان است.

 وی با بیان این که جامعه عشایری سرمایه اصلی کشور هستند ، ودر تمام دوران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی با تمامی همتشان ایستاده اند و حضور داشته و دارند ؛ گفت: عشایر دارای فرهنگی اصیل، پاک، با اخلاص و دارای روحیه سلحشوری مبتنی بر ارزشهای اسلامی هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه راهی برای دسترسی منابع برای چاپ و نگاهداشت وبزرگداشت ، گفته ها، شعرهای شعرا و نخبگان عشایر نبوده است بسیاری از آثار و نوشته های این افراد به چاپ نرسیده و یا گمنام مانده است، اما امیدواریم اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی فارس ، با مدیریت فرهنگی و ارشاد اسلامی که دارد و توجه به غنی بودن این مطالب ؛ برای معرفی این افراد بویژه ؛ سیدمحمد ابراهیم مأذون ، مشهورترین شاعر ایل قشقایی در سطح جامعه اسلامیمان اقدام شایسته ای انجام دهد که مدیر کل این اداره نیز بر اصالت فرهنگی عشایر اطلاع و تاکید دارد و این جای بسی خرسندی است.

 

قربانی کشکولی گفت: جامعه عشایری همواره بخش اعظمی از تولیدات فرهنگی کشور را بر عهده داشته اند و برای تحقق این شعار باید به مباحثی مانند ارتقای کیفیت ورقابت پذیری در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری  توجه خاصی داشت.

 مشاور استاندار فارس مسایل فرهنگی را از جمله دغدغه های جامعه عشایری دانست و گفت: عشایر استان فارس اکنون با جمعیتی بیش از۳۵۰ هزار نفر بخش اعظمی از نیاز های اقتصادی و فرهنگی استان را تامین می کنند.

 

 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس
۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۱۴:۲۴
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500