اخبار

تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس میزبان جشنواره موسیقی اقوام ایرانی

«آوای مهر» در گوش مهربانان شیرازی

«آوای مهر» در گوش مهربانان شیرازی
شیراز با حضور 14 گروه موسیقی، میزبان نخستین دوره جشنواره موسیقی اقوام ایرانی با عنوان «آوای مهر» در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خواهد شد. هماهنگی برای ورود به جشنواره از طریق سایت www.avatic.ir

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و بر اساس اعلام دبیرخانه این رویداد فرهنگی و هنری، نخستین جشنواره موسیقی اقوام ایرانی از یازدهم تا پانزدهم آذرماه جاری به میزبانی تالار حافظ فرهنگ و ارشاد فارس برگزار می شود و در جریان آن 14 گروه موسیقی از استان های مختلف به اجرای برنامه می پردازند. به استناد جدول برنامه های این جشنواره، هر روز 6 گروه در قالب برنامه های نیم ساعته علاقمندان به  موسیقی اقوام را در دو سانس 18 تا 20 و 21 تا 23 از چشمه موسیقی ایرانی سیراب خواهند کرد.

گفتنی است در این دوره از جشنواره که جنبه رقابتی ندارد، گروه موسیقی «عاشیقلار» از استان آذربایجان (شهر تبریز) به سرپرستی عاشیق احد علیشاهی؛ گروه «میسان» از استان خوزستان (شهر اهواز) به سرپرستی باسم حمادی، گروه «سرنا» به سرپرستی احسان عبدی پور از استان لرستان؛ گروه «باران» به سرپرستی فواد پیشوا ازاستان کردستان، گروه «گهر» به سرپرستی محسن کیهان نژاد از استان چهارمحال و بختیاری، گروه «گلداز» به سرپرستی گل محمد بلوچی از استان سیستان و بلوچستان؛ گروه «کایر» به سرپرستی جمال محمدی از استان مازندران؛ گروه «دیلمان» به سرپرستی محمود فرضی نژاد از استان گیلان؛ گروه «ژولیان» به سرپرستی خلیل ا... شیخ از استان خراسان؛ گروه «شبدیز» به سرپرستی محسن حیدریه از استان بوشهر؛ گروه «چاغا» به سرپرستی حمید کم از استان گلستان (شهر ترکمن)؛ گروه «داوود» -قشقایی یک- به سرپرستی پیران درخشان از شیراز؛ گروه «یاغلیق» -قشقایی دو- به سرپرستی ساناز نامداری از شیراز و گروه «سلمک» به سرپرستی شمس ا... پرند از شیراز به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

بر این اساس در روز یازدهم آذرماه به عنوان نخستین روز جشنواره در سانس اول (18تا 20) گروه های «یاغلیق» از شیراز، «میسان» از استان خوزستان و «ژولیان» از خراسان به هنرنمایی می پردازند. همچنین در سانس دومِ روز اول (21تا23)، گروه های «سلمک» از شیراز، «چاغا» از استان گلستان و «عاشیقلار» از استان آذربایجان اجرای برنامه خواهند داشت.

روز دوازدهم آذرماه به عنوان دومین روز جشنواره نیز در سانس اول (18تا 20) گروه های «باران» از استان کردستان، «گلداز» از استان سیستان و بلوچستان و «کایر» از استان مازندران در سانس اول اجرای برنامه دارند. در سانس دوم همین روز نیز گروه های «داوود» از شیراز، «شبدیز» از استان بوشهر و «ژولیان» از استان خراسان هنر خویش را در معرض دید علاقمندان قرار می دهند.

در سومین روز جشنواره (سیزدهم آذرماه) در سانس اول گروه های «گلداز» سیستان و بلوچستان، «عاشیقلار» از استان آذربایجان و «میسان» از استان خوزستان، نُت های موسیقی را در جان علاقمندان به موسیقی اقوام به ترنم وا می دارند. در سانس دوم همین روز گروه های «چاغا» از استان گلستان (شهر ترکمن)، «سرنا» از استان لرستان و «دیلمان» از استان گیلان، گوش علاقه مندان شیرازی را با موسیقی محلی خود آشنا خواهند کرد.

روز چهارم جشنواره - چهاردهم آذرماه – در سانس اول گروه های «باران» از استان کردستان، «کایر» از استان مازندران و «سرنا» از استان لرستان هنر خود را با هنردوستان شیرازی به اشتراک می گذارند تا در سانس دوم همین روز، گروه های «گهر» از استان چهار محال و بختیاری، «شبدیز» از استان بوشهر و «دیلمان» از استان گیلان علاقمندان به موسیقی منطقه خود را سر ذوق بیاورند.

در آخرین روز این جشنواره نیز به عنوان آیین پایانی، موسیقی تلفیقی توسط برخی گروه ها اجرا خواهد شد. خاطرنشان می شود هدف از اجرای این جشنواره، آشنا کردن با موسیقی اقوام، سنت های قومی و منطقه ای و همچنین ایجاد اتحاد و همبستگی اعلام  شده است.

  هماهنگی برای ورود به جشنواره از طریق سایت www.avatic.ir

۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۷:۵۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید