اخبار

پیام استاندار فارس به مناسبت روز فرهنگ عمومی؛

عنایت اله رحیمی: فرهنگ، شناسنامه و هویت هر ملت است. در جهان در حال تحول امروز، اهمیت فرهنگ به ویژه فرهنگ عمومی دو چندان است.

پیام استاندار فارس به مناسبت روز فرهنگ عمومی:
به مناسبت روز فرهنگ عمومی؛ پیامی توسط استاندار فارس منتشر گردید: فارس و شیراز، سهم و جایگاه شایسته ای را در تحولات تاریخی در سپهر فرهنگی ایران اسلامی داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، متن پیام دکتر عنایت اله رحیمی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

فرهنگ، شناسنامه و هویت هر ملت است. در جهان در حال تحول امروز، اهمیت فرهنگ به ویژه فرهنگ عمومی دو چندان است. حفظ و صیانت از مرزهای فرهنگی و نظام باورها و سنن و عقاید و جلوه های احساسی و هنجارها ، بسیار حساس، مهم و حیاتی است؛ به ویژه آن که گردنبند زیبای فرهنگ ایرانی– اسلامی، به مروارید تمدن بزرگ ایرانی و گوهر گرانبهای تعالیم انسان ساز اسلامی، آراسته است.

توجه به فرهنگ عمومی و ارتقای سطح آن، می تواند جامعه ی در حال تحول و رشد و توسعه ی ما را در برابر هجمه های فرهنگی مصونیت بخشد و بسترساز حرکت عمومی کشور باشد و به فرمایش مقام معظم رهبری« فرهنگ می تواند ملت ما را پیشرفته، عزیز، توانا، عالم، فن آور، نوآور و دارای آبروی جهانی کند.»

فارس و  شیراز، سهم و جایگاه شایسته ای را در تحولات تاریخی در سپهر فرهنگی ایران  اسلامی داشته و به احسان رب کریم و برخورداری از نیروهای فرهیخته و اثرگذار در حوزه ی فرهنگ، می تواند همچنان منشاء حرکت و تحول در این عرصه باشد.

شورای فرهنگ عمومی کشور، روز 14 آبان را با توجه به اهمیت فرهنگ عمومی، به نام «روز فرهنگ عمومی» نامگذاری کرده است؛ این روز مهم را به عموم مردم فرهنگ ور فارس به ویژه تلاشگران عرصه ی هنر و فرهنگ، تبریک عرض نموده، توفیق روزافزون همه ی عوامل مرتبط با این حرکت همبسته و کل نگر را در جهت تحقق اهداف بلند فرهنگی و اجرای این مسئولیت خطیر از ایزد منان خواهانم.

۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید