اخبار

در نشست شورای فرهنگ عمومی بوانات؛

فرهنگ عمومی دارای دو جهت عینی و اعتباری است

فرهنگ عمومی دارای دو جهت عینی و اعتباری است
مدیران جهت فرهنگ‌سازی به میان مردم رفته و منتظر حضور ارباب رجوع در ادارات نباشند؛ می‌توان از پیاده‌روی آخر صفر استفاده نمود و ایستگاه‌های فرهنگی جهت تبیین کارهای خود برپا نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ شصت و پنجمین نشست شورای فرهنگ عمومی بوانات به مناسبت 14 آبانماه روز شورای فرهنگ عمومی تشکیل شد.

حجه‌الاسلام علی‌مدد زارع، امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی بوانات ضمن تقدیر از تلاش اعضاء در یک سال گذشته جهت کاربردی شدن شورای فرهنگ عمومی گفت: تبیین و برنامه‌ریزی برنامه‌های فرهنگی باید در راستای کارهای فرهنگی ادارات مختلف تعریف شود تا هزینه‌های کمتری داشته باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی ادامه داد: مدیران جهت فرهنگ‌سازی به میان مردم رفته و منتظر حضور ارباب رجوع در ادارات نباشند؛ می‌توان از پیاده‌روی آخر صفر استفاده نمود و ایستگاه‌های فرهنگی جهت تبیین کارهای خود برپا نمود.

علی محمودی، فرماندار و نایب رئیس این شورا نیز ضمن گرامیداشت روز شورای فرهنگ عمومی گفت: فرهنگ، تعیین‌کننده چگونگی اندیشه و احساس اعضاء جامعه می‌باشد. از ویژگی‌ها و شاخص‌های فرهنگ عمومی این است که دارای دو جهت عینی و اعتباری باشد. فرهنگ عمومی حوزه‌ای از نظام فرهنگی جامعه است که پشتوانه آن اجبار قانونی و رسمی نیست.

 وی در این زمینه بیان داشت: در اصلاح فرهنگ عمومی می‌بایست تغییر در باورها و دیدگاه‌های مردم و مسئولان نسبت به اصلاح فرهنگی ـ که امری پیچیده، تدریجی، کم جلوه و پنهانی و همگانی است ـ به وجود آورد و مردم را در آن برای تغییر دخالت داد و به قدرت فرهنگ در جریان تحول و تکامل جامعه توجه گردد.

نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی افزود: ایجاد تغییر در فرهنگ عمومی جامعه به شکل سیستماتیک و منظم درک و احساس می‌گردد و باورهای اصیل مذهبی و ملی مردم جامعه به عنوان پایه‌های بنیادین برای تغییر باید درنظر گرفت.

علی‌اکبر عرب‌شیبانی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی بوانات نیز گفت: کارهای فرهنگی خوبی در یک سال گذشته توسط اعضاء انجام شده که ای کاش اعضاء از دبیرخانه درخواست نشست جهت همفکری برای ارائه این گونه برنامه‌ها را می‌دادند تا شاهد شکوفایی تغییر نگرش فرهنگ عمومی در سطح شهرستان باشیم.

در ادامه نشست اعضاء گزارش فعالیت یکسال گذشته خود را ارائه نموده و با توجه به در پیشرو بودن هفته کتاب و کتابخوانی برنامه هفته کتاب و پیگیری مصوبه قبلی شورا درباره مطالعات اولیه درختکاری جاده کمربندی بوانات توسط اداره منابع طبیعی با همکاری دانشگاه آزاد و به ثمر رسیدن این مصوبه مورد تصویب اعضاء قرار گرفت.

۱۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۲۲
پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید