اخبار

استاندار فارس در نشست شورای فرهنگ عمومی:

بین هویت ملی و اسلامی تضادی وجود ندارد

بین هویت ملی و اسلامی تضادی وجود ندارد
استاندار فارس گفت: هویت ملی و اسلامی ما به موازات یکدیگر قرار دارد و هیچ گونه اختلاف و تضادی بین این دو مولفه نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ عنایت الله رحیمی استاندار فارس در نشست شورای فرهنگ عمومی استان فارس با اشاره به ساختارها و زیربناهای فرهنگی فارس ابراز امیدواری کرد: تقویت این زیر ساخت ها با گذر از تنگناهای اقتصادی محقق خواهد شد و خوشبختانه رویکرد توسعه ای در این بخش با پشتوانه نگاه بلند دولت تدبیر و امید همراه است.

استاندار فارس با ابراز خرسندی از نگاه شجاعانه و روشن فکرانه نماینده ولی فقیه در استان فارس در موضوع هفتم آبان اظهار داشت: هویت ملی و اسلامی ما در موازات یکدیگر قرار دارد و هیچ تضادی بین این دو مؤلفه نیست.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم وجود تبحر و تخصص در برخورد با مباحث فرهنگی افزود: خوشبختانه مصوبات و فعالیت های موثری در شورای فرهنگ عمومی استان صورت گرفته و نگاه غیر اصولی به این مباحث وجود ندارد.

دکتر رحیمی با تاکید بر بهره گیری از موقعیت های فرهنگی برای توسعه اقتصادی گفت: نظام جمهوری اسلامی هیچ گونه مخالفتی با موضوع تعریف جایگاه کورش ندارد اما با قرار دادن هویت ملی در مقابل هویت اسلامی و مخالف است.

نماینده عالی دولت در استان فارس تأکید کرد: می توان با اجرای برنامه ای متناسب بهره گیری مؤثری از مباحث ملی و اسلامی  انجام داد.

گفتنی است نشست شورای فرهنگ عمومی استان فارس با حضور دکتر سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و انعقاد تفاهم نامه همکاری میان  استانداری فارس و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پایان یافت.

۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۲۱:۴۶
پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید