اخبار

ادای احترام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شهدای شیراز

ادای احترام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شهدای شیراز
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که ظهر امروز در ادامه سفرهای برنامه ای استانی خود وارد شیراز شد، در بدو ورود با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ شهدای هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ سید عباس صالحی چهارشنبه 17مهر ماه در بدو ورود به شیراز در گلزار شهدا حاضر شد و به شهدای هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه این آیین در جمع خبرنگاران گفت: تفاهم‌نامه‌های فرهنگی باهدف توسعه زیرساخت‌های فارس به امضا می‌رسد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: یکی از اهداف سفر به استان فارس امضای تفاهم‌نامه‌هایی دو ساله با هدف گسترش و ارتقای فضای فرهنگی فارس با استانداری فارس است که در نشست شورای فرهنگ عمومی ارائه خواهد شد.

صالحی با بیان اینکه این تفاهم‌نامه می‌تواند فرصتی را برای ارائه و تشخص‌بخشی به نقشه راه فرهنگی فارس فراهم کند، از اعمال مفاد آن برای دستکم دو سال آینده سخن گفت.

وی با اشاره به نزدیکی یادروز حافظ و حضورش در یادمان این شاعر بیان کرد: حافظ نه تنها افتخار ایران بلکه فخر انسان و جهان است که توانسته نگاه‌های بلندش را با بیان نغز عرضه کند.

صالحی در ادامه از دیدار با فرهنگوران شیراز و شهرستان‌های نزدیک و به‌ویژه شهرستان مرودشت به‌عنوان دیگر اهداف این سفر یاد کرد و گفت: دیدار با پیشکسوتان فرهنگ استان در دیدارهای خصوصی به منظور شنیدن و بررسی نظرات آن ها صورت خواهد گرفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز امیدواری کرد در این سفر سه روزه فرصت‌ها و برنامه‌های جدید برای استان در نگاه به آینده دو ساله پدید آید.

شرکت در نشست شورای فرهنگ عمومی استان فارس، دیدار با تولیت آستان احمدی و محمدی و دیدار با امام جمعه شیراز از برنامه‌های روز چهارشنبه است.

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پنجشنبه، ضمن دیدار با کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، در منزل دو تن از هنرمندان پیشکسوت شیراز حضور خواهد یافت؛ همچنین هنرمندان، فرهنگوران، اهالی رسانه و روسای شهرستان‌های استان فارس با وزیر فرهنگ در دانشگاه شیراز دیدار و گفت‌وگو می‌کنند. پایان بخش برنامه‌های صالحی دیدار با مدیران هم‌خانواده فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس است.

 جمعه، مرودشتی‌ها میزبان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند و در پایان  در برنامه یادروز حافظ حضور می یابد.

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از این در مهرماه ۱۳۹۶ در آیین یادروز حافظ شرکت کرده بود.

 مراسم رسمی یادروز حافظ از شامگاه ۱۹ مهرماه و با حضور ارادتمندان به آستان حافظ برگزار می‌شود و تا ۲۰مهرماه ادامه دارد. موضوع نشست علمی یادروز حافظ در سال ۱۳۹۸ 'حافظ و انسان دیروز و امروز' عنوان شده است. برگزار کننده اصلی مراسم یادروز حافظ مرکز حافظ‌شناسی است که به‌ ویژه در زمینه نشست علمی و همچنین تعیین موضوع ارائه مقالات فعالیت می‌کند و جز این مرکز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل میراث فرهنگی، استانداری فارس و شهرداری شیراز از مهم‌ترین دست‌اندرکاران برگزاری هستند.ادای احترام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شهدای شیراز/ عکس: علی روزیطلب
ادای احترام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شهدای شیراز/ عکس: علی روزیطلب
ادای احترام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شهدای شیراز/ عکس: محمدمهدی اسدزاده  

۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۵:۳۹
پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید