اخبار

کارگاه تخصصی ادبیات معاصر و مدرن در آباده

کارگاه تخصصی ادبیات معاصر و مدرن در آباده
ادبیات معاصر یک دوره ی فراموش ناشدنی برای فعالان این حوزه است، چرا که آثار بسیار فاخری در ادبیات معاصر بوجود آمد که در آن دوره بسیار منحصر به فرد و تاثیرگذار بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ نشست ادبی انجمن شهریار با حضور دکتر فرزاد کریمی برگزار شد.

نقاط عطف ادبیات ایران و جهان در شکل گیری ادبیات معاصر و مدرن از منظر تاریخی و مکتب های ادبی در نشست انجمن ادبی شهریار آباده بررسی شد.

هادی فرخی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده در این نشست، برگزاری کارگاه های ادبی و شناساندن ادبیات معاصر ایران را از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و بیان داشت: از جمله نکات مهم و اساسی حوزه فرهنگی که حائز اهمیت است برگزاری کارگاه های تخصصی ادبیات فارسی است و امید که بتوانیم بیش از گذشته به این موضوع بپردازیم، حضور استاتید برجسته ای همچون دکتر فرزاد کریمی به عنوان یکی از نبوغ علمی آباده در بین اعضای انجمن ادبی شهریار باعث افتخار و مباهات است که امید داریم جوانان علاقه مند به ادبیات بتوانند از این سرمایه های گرانقدر استفاده لازم را ببرند.

دکتر فرزاد کریمی در این نشست به بررسی و تحلیل ادبیات معاصر پرداخت و گفت: ادبیات معاصر یک دوره ی فراموش ناشدنی برای فعالان این حوزه است، چرا که آثار بسیار فاخری در ادبیات معاصر بوجود آمد که در آن دوره بسیار منحصر به فرد و تاثیرگذار بوده است.

مولف کتابِ "فعلا بدون نام" در ادامه به تفاوت ادبیات مدرن و پسامدرن اشاره کرد و افزود: ادبیات مدرن یک مفهوم است ، آن چیزی که در مرحله ی اول ادبیات مدرن و پسامدرن را متفاوت نشان می دهد محتواست.

یادآور می شود فرزاد کریمی، متولد ۱ فروردین ۱۳۵۵ در آباده دانش‌آموخته مهندسی عمران، کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تربیت مدرس، دکترای زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه شیراز و پسادکتری فلسفه از دانشگاه تهران است، وی به‌واسطه پژوهش‌ها و سخنرانی‌هایش در مجامع دانشگاهی، نیز نقدهای ادبی در مجلات عمومی و روزنامه‌ها فردی شناخته‌شده‌است. حوزه‌های مطالعاتی فرزاد کریمی عبارت است از روایت‌شناسی، نشانه‌شناسی و مطالعات میان‌رشته‌ای فلسفه و ادبیات. نخستین کتاب پژوهشی او، روایتی تازه بر لوح کهن در نهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر جزو نامزدهای نهایی دریافت سرو بلورین جشنواره در بخش درباره شعر بود

از جمله آثار وی می توان به روایتی تازه بر لوح کهن ، تحلیل سوژه در ادبیات داستانی پسامدرن ایران ، فعلا بدون نام و مجموعه شنیداری اقلیما اشاره نمود ، همچنین تحلیل و بررسی بیش از 7 اثر ادبی ایران ، سخنرانی در مجامع ادبی و نقد کتاب در دانشگاه های کشور و نگارش بیش از 100 مقاله در فصلنامه ها و پژوهش های ادبی از جمله فعالیت های دکتر فرزاد کریمی می باشد.

شایان ذکر است این کارگاه به همت فرمانداری ، انجمن شعر شهریار و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده در سالن کنفرانس فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۱۴:۲۰
پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید