اخبار

سوگواره عکس عاشورایی هفتم گراش

سوگواره عکس عاشورایی هفتم گراش
در هفتمین روز ماه محرم ۱۴۴۱ فراخوان هفتمین سوگواره منتشر شد تا یک بار دیگر عکاسان گراش تصاویر برگزیده خود را در مقابل قضاوت همشهریان خود بگذارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ هفتمین دوره سوگواره عکس عاشورایی گراش به صورت غیر رقابتی و در قالب یک نمایشگاه برگزار خواهد شد.

در هفتمین روز ماه محرم ۱۴۴۱ فراخوان هفتمین سوگواره منتشر شد تا یک بار دیگر عکاسان گراش تصاویر برگزیده خود را در مقابل قضاوت همشهریان خود بگذارند.

مجید افشار دبیر سوگواره هفتم گفت: «در این دوره هدف ما کیفیت‌بخشی به عکس‌ها است به خاطر همین به جای تمرکز بر مسابقه به دنبال برگزاری چند کارگاه با کیفیت در زمان برگزاری نمایشگاه هستیم. البته بخش عکس برگزیده به انتخاب بینندگان نمایش همچنان برگزار می‌شود.

انجمن فیلم و عکس گراش این دوره سوگواره را با حمایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش، شورای شهر گراش، فرهنگسرای آبشار اندیشه، موسسه خیریه شباب‌البرکه، هیات رزمندگان اسلام و موسسه فرهنگی هنری هفت‌برکه گراش برگزار می‌کند.

 فراخوان هفتمین سوگواره عکس عاشورایی گراش

انجمن فیلم و عکس گراش با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گراش در نظر دارد هفتمین سوگواره عکس عاشورایی را در دو بخش عکاسی با دوربین دیجیتال (حرفه‌ای) و اینستاگرام (موبایل) برگزار کند.

علاقه‌مندان برای شرکت در این سوگواره تا ۲۹ شهریورماه مهلت دارند آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند. نمایشگاهی از آثار ارسال شده به سوگواره از ۲۹ مهرماه تا دوم آبان ماه ۹۸ در نگارخانه آبشاراندیشه برگزار می‌شود.

این سوگواره غیر رقابتی است. اما به عکس‌های برگزیده به انتخابات بازدیدگان نمایشگاه هدایایی تقدیم خواهد شد.

کوچه پس‌کوچه‌های محرم، موضوع ویژه پیش‌نهادی برای شرکت‌کنندگان در این سوگواره است.

شرکت در این مسابقه فقط برای عکاسان گراش یا عکس‌هایی که در گراش گرفته شده باشد امکان‌پذیر است. هر عکاس می‌تواند حداکثر ۱۰ تک عکس و یک مجموعه عکس (شامل ۳ تا ۱۲ عکس) در بخش آزاد یا رقابتی به دبیرخانه سوگواره ارسال کند، و ۱۰ عکس نیز در اینستاگرام با هشتگ Ashoragerash7 و یا از طریق تلگرام و واتس‌آپ به شماره +۹۸۹۱۷۹۸۱۰۳۱۴ ارسال نمایند.

کلیه عکس‌های بخش حرفه‌ای باید با وضوح ۳۰۰ dpi در ابعاد ۴۰×۶۰ سانتی‌متر با فرمت jpg و در قالب یک CD  تحویل دبیرخانه سوگواره شود و یا به پست الکترونیکی ashora.gerash7@gmail.com ارسال گردد. از حک کردن نام عکاس روی عکس خودداری کنید.

آثار ارسالی باید مستند باشد و پردازش تصاویر نباید خدشه‌ای در رویکرد اسنادی تصاویر وارد نماید. بدیهی است اعمال کراپ، تنظیمات روشنایی، اصلاح رنگ و کنتراست عکس‌ها در حدی که اصالت عکس را تغییر ندهد قابل قبول است.

دبیرخانه سوگواره ارسال کننده اثر را صاحب اثر می‌شناسد و در صورت اثبات خلاف امر مسئولیتی متوجه برگزار کننده نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با آقای مجید افشار (دبیر سوگواره) به شماره +۹۸۹۱۷۹۸۱۰۳۱۴ تماس بگیرید. همچنین صفحه اطلاع‌رسانی سوگواره در اینستاگرام نیز به آدرس  @Ashora.Gerash7 فعال است.


سوگواره عکس عاشورایی هفتم گراش  

۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۴:۴۱
پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید