اخبار

نخستین اکران فیلم «برف سیاه» در شیراز

نخستین اکران فیلم «برف سیاه» در شیراز
فیلم «برف سیاه» به کارگردانی احسان دهقانی در سینما غزل شیراز برای اواین بار روی پرده نقره ای رفت. این فیلم اجتماعی را بهار جوادی نوشته و نقش اول آن را نیز بازی کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ فیلم «برف سیاه» به کارگردانی احسان دهقانی در سینما غزل شیراز برای اواین بار روی پرده نقره ای رفت. این فیلم اجتماعی را بهار جوادی نوشته و نقش اول آن را نیز بازی کرده است.

این هنرمند جوان و 25 ساله، کارشناس معماری است اما به دلیل علاقه به فیلم سازی چند سالی است فعالیت خود را در این حیطه اغاز کرده است. جوادی در خصوص ایده شکل گیری فیلم نامه برف سیاه در حاشیه اکران فیلم گفت: احسان دهقانی از کارگردانان جوان شیراز سال ها دغدغه تولید یک فیلم داستانی با موضوعیت معضلات اجتماعی را داشتند و به واسطه آشنایی با روحیات و فعالیتم، سناریو آن را به من سپردند.

بهار جوادی افزود: زمانی که فیلم نامه به اتمام رسید کارگردان از من خواست که ایفاگر نقش اول فیلم هم باشم چراکه به روحیه و شخصیتم نزدیک بود.

این بازیگر جوان ادامه داد: «برف سیاه» بدون هیچ سرمایه گذار و با هزینه ی شخصی کلید زده شد فیلمی که به بیان یکی معضلات و آسیب اجتماعی می پردازد.

نوبسنده «برف سیاه» با بیان اینکه «این فیلم روایتگر داستان دختر دست‌فروشی است که تلاش می‌کند مخارج زندگی اعضای خانواده و پدر معتادش را تأمین کند.» خاطرنشان کرد: این دختر دستفروش به شکلی ناخواسته درگیر ماجرای یک قتل می شود که با راهنمایی یکی از دوستانش تصمیم می گیرد به صورت غیر قانونی از کشور خارج شود و ...

جوادی گفت: این فیلم به مدت چندین ماه در ایران و آلمان تصویربرداری شد و پس از تدوین و مراحل اماده سازی، اولین اکران خصوصی خود را در سینما غزل تجحربه کرد و با استقبال خوبی مواجه شد.

این هنرمند امیدوار است با دریافت مجوزهای لازم «برف سیاه» بتواند روی ژرده نقره ای سینماها رفته و در جشنواره ها نیز حضور موفقی داشته باشد.

به گزارش ........ عوامل این فیلم عبارتند است: تهیه کننده و کارگردان: احسان دهقان، مشاور کارگردان: دکتر نادر سامانیان، نویسنده: بهار جوادی، دستیارکارگردان: بهارجوادی، زهراصادقی، تدوین و صداگذاری: شیما پور سهم الدین، بازیگردان: احسان دهقانی، منشی صحنه: زهرا صادقی،گریم: آیدا عسگری و محمد دهقانی، تصویر بردار: غلامرضا خرسندی، دستیار تصویر: مسعود کباری ، صدابردار: مجتبی عزت حقیقی، دکلمه: شهلا درزی، خواننده و آهنگساز: محمدفریدونی، روابط عمومی: محمد دهقانی، میکس و مستر: مجتبی اوجی، طراح صحنه و لباس: بهار جوادی، عکاس: عبدالکریم جوادی، دستیار صحنه و لباس: مهدی زحمتکشان، تدارکات وحمل و نقل: سامان عیدی وندی ، بازیگران: بهار جوادی، زهرا صادقی، علی رضا نخجوانی، عباس طاهری، حسین امیری، محمد طاها امیری، سیده مهرنوش محمدی زاده، عرفان سامانیان، دردانه آزادی، هیلدا زارع، سامان عیدی وندی، مریم فضلی رودبالی، مهسا برومند، آیدا عسگری، امیدرضا عنبری، مهدی زحمتکشان، پارمیس عسگری، حدیث بزرگپور، مهدی دهقانی، علی گلشنی، شهلا‌ درزی، محمد البالو، علی محمودی، امیر جوکار، اکبر دلاور، علیرضا شرقی، امید حاذقی، فرشاد خرم فشانی، امید موسوی، رضا حسینی، غلامرضا خرسندی، محمد رئیسیو فاطمه غلامی، بازیگران آلمان: رسول جوادی، اولین هایدا و فرشاد زرگر

عوامل آلمان : تصویر بردار: احمد الحفار، دستیار تصویر: سامان زرگر و صدا بردار: فرشاد زرگر.

۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۱۴:۰۰
پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید