اخبار

دی ماه، آخرین فرصت برای ثبت نام در شهرهای دوستدار کتاب

دی ماه، آخرین فرصت برای ثبت نام در شهرهای دوستدار کتاب
امیدبخش نقش شهرداری و شورای اسلامی شهر را در رسیدن به این هدف بی بدیل و بسیار مهم دانست و شهرداری و شورای اسلامی شهر را مؤثرترین عضو در موفقیت یا عدم موفقیت طرح ها و برنامه های حوزه کتاب و کتابخوانی خواند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ هفتمین نشست ستاد شهر دوستدار کتاب فیروزآباد با حضور مهدی امیدبخش، معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، سید کمال علوی، فرماندار شهرستان فیروزآباد، سلیمان شریفی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فیروزآباد و سایر اعضا ستاد در سالن کنفرانس فرمانداری فیروزآباد تشکیل گردید.

سلیمان شریفی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد شهر دوستدار کتاب فیروزآباد ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام گزارشی از روند شکل گیری ستاد شهر دوستدار کتاب فیروزآباد و برنامه ها و طرح های اجرا شده در این حوزه ارائه نمود و از عزم راسخ این شهرستان جهت انتخاب در ششمین جشنواره ملی شهر دوستدار کتاب ایران خبر داد.

شریفی بیان داشت: با تجربه بسیار ارزنده‌ای که در پی انتخاب روستای جایدشت فیروزآباد به عنوان روستای برتر دوستدار کتاب در پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب تهران کسب کردیم و با تعامل سازنده و همکاری و همراهی سایر دستگاه های فرهنگی و مسئولین شهرستان و مرکز استان، عزم خود را جزم نموده ایم تا با نامزدی شهر فیروزآباد برای کسب عنوان شهر دوستدار کتاب و پایتخت کتاب ایران به این هدف بزرگ و ارزشمند دست یابیم؛ هرچند هدف اصلی و غائی ما ارتقاء سطح فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح شهرستان می باشد.

مهدی امیدبخش، معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین شهرستان تاریخی و باستانی فیروزآباد که نهایت کوشش و تلاش خود را در جهت رشد فرهنگ کتاب و کتابخوانی بکار گرفته اند، گفت: آخرین فرصت جهت جمع بندی و ارسال مستندات شهرهای نامزدی عنوان پایتخت کتاب به دبیرخانه ششمین جشنواره ملی شهر دوستدار کتاب در تهران تا دیماه سال جاری می باشد.

امیدبخش افزود: تشکیل دبیرخانه شهر دوستدار کتاب با شعار ویژه هر شهر و با هدف هماهنگی و پیگیری اهداف و برنامه ها، یکی از شاخص های مهم جهت تحقق اهداف ستاد شهر دوستدار کتاب می باشد که با پشتیبانی اعضاء حقوقی و حقیقی و سایر دستگاه های فرهنگی شهرستان تشکیل گردد و از طرفی استفاده از تجربیات مجری طرح روستای جایدشت فیروزآباد که منتخب پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار می باشند بسیار مهم و تاثیرگذار خواهد بود.

امیدبخش نقش شهرداری و شورای اسلامی شهر را در رسیدن به این هدف بی بدیل و بسیار مهم دانست و شهرداری و شورای اسلامی شهر را مؤثرترین عضو در موفقیت یا عدم موفقیت طرح ها و برنامه های حوزه کتاب و کتابخوانی خواند.

معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس بیان داشت: اگر همه دستگاه های دولتی نقش خود را به درستی انجام دهند و بخش خصوصی نیز حضور پر رنگی داشته باشند احتمال موفقیت بیشتر خواهد شد.

سید کمال علوی، فرماندار این شهرستان هم ضمن تقدیر و تشکر از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و دست اندرکاران این برنامه فرهنگی گفت: با توجه به شاخص‌های فرهنگی و هنری، دینی، تاریخی و تمدنی، فیروزآباد شایسته تلاش جهت کسب عنوان پایتخت کتاب ایران می باشد. لذا از تمامی مسئولین و مردم فهیم فیروزآباد خواهش دارم که نهایت کوشش و تلاش خود را در جهت رشد فرهنگ کتاب و کتابخوانی و دستیابی به این هدف بزرگ بکار گیرند.

لازم به ذکر است در پایان این جلسه احکام اعضای ستاد شهر دوستدار کتاب فیروزآباد که با امضاء فرماندار شهرستان به عنوان رئیس ستاد تهیه شده بود به ایشان اهداء گردید.

۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۱۴:۲۸
پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید