اخبار

دبیر بنیاد بین المللی غدیر در فارس از اجرای ۸۱۰ ویژه برنامه به مناسبت دهه امامت و ولایت خبر داد

دبیر بنیاد بین المللی غدیر در فارس از اجرای ۸۱۰ ویژه برنامه به مناسبت دهه امامت و ولایت خبر داد
دبیر بنیاد بین المللی غدیر در فارس از اجرای ۸۱۰ ویژه برنامه به مناسبت دهه امامت و ولایت در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ حجت الاسلام وحید احمدی صبح سه شنبه در نشست تشریح برنامه های دهه امامت و ولایت، گفت: بنیاد بین المللی غدیر از سال ۹۲ در حوزه های علمی، فرهنگی و آموزشی کار خود را در استان فارس آغاز کرد.

وی اوج برنامه های این بنیاد را در فاصله اعیاد قربان و غدیر اعلام کرد و گفت: امیرمؤمنان علی (ع) متعلق به همه بشریت است و اهمیت کار برای غدیر در چند آیه در قرآن کریم به اهمیت این واقعه اشاره شده است.

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه اهمیت کار برای غدیر واجب الهی و قرآنی است افزود: پیامبر اسلام(ص) در جمع ۱۲۰ هزار حاجی همایش برگزار کرد.

دبیر بنیاد بین المللی غدیر در فارس، اضافه کرد: از پیامبر اسلام(ص) و حضرت صدیقه طاهره(س)جان خود را در طبق اسلام گذاشت پس وظیفه ما در ابلاغ این رسالت سنگین تر است که پیام غدیر را منتقل کنیم.

وی در ادامه به تشریح برنامه های دهه یادشده پرداخت و گفت: اولین برنامه ای را که توانستیم برای هماهنگی داشته باشیم با حضور ۵۰۰ نفر همایش ره پویان غدیر ۱۲مرداد برگزار شد.

به گفته احمدی، جشنواره شعر غدیر برای دانش آموزان و معلمان با همکاری آموزش و پرورش فارس در شیراز برگزار شد.

وی ابلاغی از سوی استاندار به همه مدیران استان برای اهتمام به ویژه برنامه های غدیر خبر داد و گفت: هر نهادی به صورت ویژه برنامه های خود را معرفی می کند و دیگر دستگاه ها اهتمام ویژه به غدیر داشتند.

حجت الاسلام احمدی با اعلام اینکه شهرک های حاشیه شیراز هم در این برنامه دیده شده است، افزود: مراسم جشن از نماز مغرب تا پاسی از شب در بوستانها برگزار می شود.

به گفته دبیر بنیاد بین المللی غدیر در فارس، تجلیل از سادات از دیگر برنامه های دهه امامت و ولایت است و به مناسبت این دهه، اطعام ۲۵۰هزار نفری به همت خیرین خواهیم داشت که در قالب بسته های غذایی است.

وی از ایجاد ۱۱۰  ایستگاه صلواتی به مناسبت عید غدیر در فارس خبر داد و گفت: دوره های تخصصی غدیر شناسی با حضور صاحب نظران در راستای تبیین فلسفه غدیر برگزار می شود، این درحالیست که در روستاها هم ویژه برنامه هایی داریم.

دبیر بنیاد بین المللی غدیر در فارس اعلام کرد: با حضور آیت الله ملک حسینی، نماینده مجلس خبرگان در مسجد حاج عباس شیراز ویژه برنامه شب غدیر برگزار می شود.

وی از برپایی مراسم شادپیمایی در صبح و عصر روز عید غدیر در شیراز خبر داد و افزود: سه سال است ۱۰ شب در بنیاد مراسم جشن داریم ؛قطعا مجالس شادی اهل بیت(ع) تاثیر خواهد داشت و به قصد حاجت برگزار می شود.

 


۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۱۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید